kertokaas tuosta viasat tupla platinasta. sain puhelun jossa tarjottiin kovasti sitä. onko hyvä? kannattaako?
viasat tupla platina
10
2239
Vastaukset
- ottaa....
Kyllä kannattaa. Itse olen ollut Viasatin tilaajana jo 2 vuotta ja tulen olemaankin, mulla on Viasat Kulta. Tuossa sun paketissas on MTV3 kanavapaketti, josta vain scifichannel uupuu.
Tv1000 kanavat on kaikki, piirretyt, porno, musat sun muut... Hyvät leffat, suosittelen! Hellrider tulossa tv1000:lla!- oikeen
Kannattaa jos tiedät miten saa irtisanottua. Täälä huhutaan että mahdoton irtisanoo. Suosittele PerheHD-pakettia Canal Digitalilta, helppo irtisano ja kanavat suomalaisille tutumpia sekä joulukuussa alkavat uudet BBC:n kanavat joilla suomenkielinen tekstitys jota Viasatilla ei ole :)
- digitalia..
oikeen kirjoitti:
Kannattaa jos tiedät miten saa irtisanottua. Täälä huhutaan että mahdoton irtisanoo. Suosittele PerheHD-pakettia Canal Digitalilta, helppo irtisano ja kanavat suomalaisille tutumpia sekä joulukuussa alkavat uudet BBC:n kanavat joilla suomenkielinen tekstitys jota Viasatilla ei ole :)
EI ole mahdoton irtisanoa mitään kanavapakettia, itselläni selvät ehdot. Eka vuosi Viasat 19e/kk ja seuraava vuosi 39e/kk.
EN suosittele Canalia koska leffakanavat tökkii pahasti, pelkkää sarjaa ja dokkaria, Viasatin Tv1000 panostaa vain elokuviin ja Canalissa ei tule edes MTV3 kanavapakettia, eli aika surkea.
Muuten ihan samoja kanavia, tosin tuon MTV3 paketin lisäksi, TV1000:n on Viasatilla lisäksi myös parempi History-kanava, enemmän piirrettyjä.
Lisäkso Explorer tiedekanava jolla on tekstitys ja jota ei canalilla ole. - ihan huvikses
digitalia.. kirjoitti:
EI ole mahdoton irtisanoa mitään kanavapakettia, itselläni selvät ehdot. Eka vuosi Viasat 19e/kk ja seuraava vuosi 39e/kk.
EN suosittele Canalia koska leffakanavat tökkii pahasti, pelkkää sarjaa ja dokkaria, Viasatin Tv1000 panostaa vain elokuviin ja Canalissa ei tule edes MTV3 kanavapakettia, eli aika surkea.
Muuten ihan samoja kanavia, tosin tuon MTV3 paketin lisäksi, TV1000:n on Viasatilla lisäksi myös parempi History-kanava, enemmän piirrettyjä.
Lisäkso Explorer tiedekanava jolla on tekstitys ja jota ei canalilla ole.ensi-iltojen laatua viasatilla ja canal digitalilla, saatat yllättyä kumpi onkaan laadukkaampi.
- makuasioista
ihan huvikses kirjoitti:
ensi-iltojen laatua viasatilla ja canal digitalilla, saatat yllättyä kumpi onkaan laadukkaampi.
Tuohan on makuasia. Laatu on makuasia.
- kun päätät
Millä järjestelmällä katselet? Jos katselet vain satelliitin kautta, niin YLEn kanavat eivät näy.
- myöskään
MTV:n kanavapaketit. Vain "antennitalouksiin", kertoo mainos
- sadasdsadasd
myöskään kirjoitti:
MTV:n kanavapaketit. Vain "antennitalouksiin", kertoo mainos
laatua saat enemmän viasatin tv1000 leffoista.
- jauhaa sontaa
sadasdsadasd kirjoitti:
laatua saat enemmän viasatin tv1000 leffoista.
viasatin laatuleffoista
- Isoja lupauksia
Itse olen 66 v. ja katsellut Canal alusta asti. Ennen oli tavoite saada mahdollisiman laaja maailmankuva ja lisää uutisia tänne Pohjolan suometettuun pussiin. Periaatteessa kanavia oli n. 600, mutta tekniikka oli alkeellista.Satelliitteja on taivaalla satoja, kun vaain asteet kohdalleen, vaikka bilteman vehkeillä Tiedot satelliiteista, satelliitit.Nykyään hinnat ovat nousseet kympillä kuussa ja lisäksi korttimaksu kuussa. Viasat 6kk 29 euroa. canal näkyvät kanavat satelliitistan.122 ja Hd boksiin myös antenni, jota meikä ei koskaan ole nähnyt vaan maksanut. Valitus on usein vaikeaa. Johtajat paossa kuin muissakin taloissa nykyään. Keskus ja huoltomies yrittää parastaan, kai. !22 koostuu: uusintoja tai toistoja 10 kanavaa, yle10 kanavaa, paitsi ei AVA, Lasten ohjelmat 10 , geo-historia-matkailu ym 10, eril. urheilua 10, musiikki 10, uutiset 10,filmit ja dokumentit ym loput. Hd-boksi puutteellinen, kombo oli hyvempi.
Viasat platina näkyy tarkasti nettisivulla, yhteensä 45 kanavaa, osa samoja canal lla. Olen ollut muutaman vuoden tilaaja. Suomen YLEn puute. Pätkivät kuvan kuukausittain, jolloin palo hihat. Hinta nousi canal hintoihin ja ainoastaan satelliitti.Huom. radiokanavat molemmissa. Nettitikku? Nettiyhteys?
Voi pojat sitä piuhojen sotkua tvn ääressä ja aina tulee bokseja uusia. Boksimyynti kannattaa, kanavat vaan vähenee, hinta kasvaa ja sotku vain pahenee. Ketä se liikuttaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380