Nyt kun Matti Vanhanen esiintyy uutisissa jo usean kerran päivässä, niin häneltä alkaa mopo karata käsistä. Kuten tässä presidentinvaaliasiassa. Kyllä me kansalaiset edelleen päätämme itse, mistä puhumme ja miksi.
Mitä enemmän seuraavista presidentinvaaleista puhutaan, sitä huonommat mahollisuudet Matilla on menestyä niissä.
Matilla on vielä paljon selittelemistä tämän EU:n kanssa.
Mitä enemmän seuraavista presidentinvaaleista puhutaan, sitä huonommat mahollisuudet Matilla on menestyä niissä.
Matilla on vielä paljon selittelemistä tämän EU:n kanssa.
Vastaukset 3
Vanhimmat
eiköhän tuo matin viesti ollut enemmän tarkoitettu medialle?
ettei iltapäivä lehdet ala nyt jo vatkomaan että kenestä voisi tulla ja jos tulisi jne.
kyllä ne tietty saa alkaa vatkoamaan jos haluaa, mutta ketä se hyödyttää? minua(eli lehden ostajaa) ei ainakaan sen hirveämmin kiinnosta viellä sellainen. no, kaipa löytyy sellaisiakin ostajia joita kiinnostaa tuolainen jossittelu.
Sehän konttaa ja kumartaa kun Lipponen tai Heinäluoma niin haluaa. Mikä PÄÄministeri se sellainen. Edustusfiguuri ja hallituksen turhin ministeri.
Totuushan on että jos Paavo oli paras kokoomuslainen ollessaan päämisnisteri niin Matti se vasta onkin paras demari.Kauan eläköön Matti.