Suuri vaara olemassa

että suomalaiset menettävät talletuksensa kun Suomen rahoitustarkastus alkaa sulkea pankkeja.

Suomen valtion varat eivät riitä maksamaan talletuksia.
1202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

islantilaiset pankit on heikoilla mutta ei suomalaiset! joten turhaan TAAS maalaat piruja seinille. islantilaisten touhut on ko pitkään herättäneet, jo pari vuotta, ihmettelyä ja on epäilty että ne saa rahaa venäjän maf..... ja jo pitkään on pidetty islantia kuplana joka puhkeaa ennen pitkää ja nyt se tapahtui. tämä siis jo ennen pankkikriisiä. rata ei sulje suomalaisia pankkeja joten turhaan siis pelottelet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


meitä viedään kuin likaämpäriä kirjoitti:

että suomalaiset menettävät talletuksensa kun Suomen rahoitustarkastus alkaa sulkea pankkeja.

Suomen valtion varat eivät riitä maksamaan talletuksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu