Maanpuolustuskurssit lopetettava

turhaa hohkaamista varuskunnissa ja kerhoilla kokoomuksen prolet. Vain vanhat evpkantajehut tyytyväisiä, kun saavat lisäsiivun pieneen elääkkeeseensä.
61277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

koska puniikki pettureista ei ole mihinkään.

Äänestä

maanpuolustuskursseilla mitään tarkoitusta ole. Pömmpömahaiset reservinupseerit paistavat makkaraa ja muistelevat inttiaikaansa. Mitä arvoa tämä sitten tuottaa maanpuolustukseen on mielenkiintoinen kysymys.

Asiaan liittyvä hauska episodi on se, kuinka nämä vöyhkäävät, kun eivät saa ostaa intn uutta maastopukua. Olisikohan siinä jokin yhteys, että pv ei halua näiden sankarien vahingossakaan sekoittuvan oikeisiin sotilaisiin.

Äänestä
  • Näilläkin sotapäälliköillä ainoa motiivi osallistua kursseille on saada ylennys.Isojen poikien partioleireiltä kalastellaan kertauspäiviä ja sitten itketään kun ei ylennys tipahda automaattisesti.
    Ei paljoakaan tekemistä oikean maanpuolustustyön kanssa.

    Äänestä

  • eeeveeeepeeeee kirjoitti:

    Näilläkin sotapäälliköillä ainoa motiivi osallistua kursseille on saada ylennys.Isojen poikien partioleireiltä kalastellaan kertauspäiviä ja sitten itketään kun ei ylennys tipahda automaattisesti.
    Ei paljoakaan tekemistä oikean maanpuolustustyön kanssa.

    Tervetuloa tutustumaan paikan päälle. Myös kansalaisluottamuksensa säilyttäneille epäilijöille on sijaa, kunhan ei tule vain sekoittamaan pakkaa vaan havainnoimaan ja ajattelemaan omilla aivoillaan. Kannattaa varautua ja asennoitua siihen että koulutetaan ja tavoitekin tulee selväksi.

    Äänestä

Kirjoitat aiheesta, josta et tiedä mitään! Et todellakaan yhtään mitään! Ota selvää asioista - näin elämäsi on helpompaa, kun ei tarvitse iltaisin kiroilla typeriä asioita omien luulojen ja typerien ajatusten perään! Idiootti!

Äänestä

No tervetuola katsomaan itse henkilökohtaisesti maanpulustuskursseille. Lulen että yllätyt...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


turhaa rahan menoa kirjoitti:

turhaa hohkaamista varuskunnissa ja kerhoilla kokoomuksen prolet. Vain vanhat evpkantajehut tyytyväisiä, kun saavat lisäsiivun pieneen elääkkeeseensä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu