Noniin, tehdas lopetti taksisoftan jakamisen turvallisuus syistä. Onko kenelläkään tiedossa mitään pajaa, jossa mahdollisesti on osaamista kyseisen muistutin äänen eliminoimiseksi.
Turvavyö muistutin
5
689
Vastaukset
- Oujee...
Uusissa malleissa ainoa asiallinen keino on ostaa irtonaiset vyönlukot ja soljet. Solki lukkoon ja lukko penkinalle. Alkuperäseen lukkoon menevä johto sitten siihen uuten lukkoon niin ei kilkuta enään. Näin tehty pariin taxiin. Voi sitten käyttää vöitä normaalisti, eikä tarvi aina irroottaa irto solkia jos asiakas haluaakin sen vyön laittaa. Maksaa kyllä vaan mikä ei??
- Suhari .
Ok pitää miettiä tuotakin vaihtoehtoa.. tänks
- se pitää
Suhari . kirjoitti:
Ok pitää miettiä tuotakin vaihtoehtoa.. tänks
saada mykäksi? Etkö voi vain lyödä vyötä kiinni?
- kun-se-olis-niin-helppoa!
se pitää kirjoitti:
saada mykäksi? Etkö voi vain lyödä vyötä kiinni?
Niinpä joo. Mikset kännissä taksiin tullessa sitte voi laittaa sitä vyötä niin ei tarvi kuunnella kilkutusta. Mikset voi vaan kertoa sitä koti osoitetta niin päästään perille. Mikset voi käydä kusella ettei tarvi kusta huosuun matkalla. Mikset pidä rahaa mukana ettei tarvi piestä perillä. Olispa asiat aina niin yksinkertasia....
- Suhari Number Uuno
se pitää kirjoitti:
saada mykäksi? Etkö voi vain lyödä vyötä kiinni?
No ei se nyt enää häiritse niin paljoa kun otin viime viikonloppuna korvatulpat mukaan autoon. Taas oli muutama pänkäpää jotka "eivät ikinä käytä taksissa vyötä" ja ajeltiin 5-20km matka kuunnellen sitä iki ihanaa ääntä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1794183"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?892740Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1322219Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p782186- 192021
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.2519586 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark41815Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251783- 831777
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201763