kele.. sydämeni viillelty

räpärälläää

En ymmärrä itseäni... Olen nouseva skorppioni mutta onko sillä mitään vaikutusta siihen, mitä teen ja miksi olen tällainen.. Nyt haen ajatuksilleni vastausta järjenvastaisista lähteistä.

Ovatko skorpionit tällaisia kuin minä? Löytyykö kaltaisiani?

Teen radikaaleja ratkaisuja, joita kukaan ei ymmärrä. Varsinkin,kun rakastan häntä vieläkin. Mutta katkeruus myrkyttää mieltäni kostamaan. Mut teen ehkä päättömän ratkaisuni riskillä, oman henkisenelämäni kustannuksella..

Kun en saa ihmistä, jonka haluan, niin olen tehnyt rajuja päätöksiä. En haluaisi elää välitilassa suhdetta. Olen ihminen jolle sopii paremmin kerrasta poikki tai ollaan täysillä.


Nyt näyttää parisuhde olevan totaalisesti hiipumassa. Harmittaa vaan, että tässä on minulle yksi tosi tärkeä pikkuihminen, joka joutuu myös sijaiskärsijäksi tosin ei ymmärrä sitä nyt, mutta isompana...

Haluaisin unohtaa suhteen lopullisesti koska, aina kun näen tai joutuisin olemaan heidän kanssaan tekemisistä sydämeni arvet repeytyvät ja tulee uusia syviä viiltohaavoja tunteisiini, sydämeeni.

miksi en voisi olla yhtä välinpitämätön kuin mies..

4

1250

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kunsaisjärkeäpäähän

      Minä olen totaalisesti rakastunut mieheen ja siitä huolimatta janoan kostoa sille, mitä hän on mulle tehnyt. Kait se on niin, että mitä tärkeämmästä ihmisestä on kyse, sen pahemmin haluttaa pistää.

      Olen myös tehnyt ehkä järjettömiä päätöksiä ja tekoja, mutta pakko on eroon päästä.
      Jossain syvällä toivon kuitenkin, että asiat selviäisi vaikka tuntuu mahdottomalta. Ja pahaa pelkään, että jos selkeytyniseksi tulkittava tilanne tulisi, kämmisin senkin.
      Tämä on vähän sellainen "itselle sika kiusaa tekee" tilanne mulle. Maksaisin viisi miljoonaa, jos sillä saisin mielenrauhan.
      Katkeruus jäytää.

    • NOYZ

      Et voi olla yhtä välinpitämätön, Sen takia, koska erittelet naisen naisena ja miehen miehenä. Sinulta puuttuu ihmisyyden voima, joka on tasapaino kaikessa.., harmonia. Tässä maassa jatkuvasti pidetään toista ihmistä kohteena... Ihan minkä asian kohteena tahansa, kun ketään ei pidä pitää minkään asian kohteena. Puhun yleisessä mielessä, joka koskettaa kaikkia. Ihmisen on katsottava sisäänsä ja nähtävä elämänsä rytmi. Jos tunnemaailma menee kuin vuoristorata, sille on AIVAN selkeä syy..! Et ole löytänyt itseäsi ja siihen ei tarvitse ketään muuta kuin itseäsi. TRUST ME. Jos uskallat olla varma omasta kauneudesta ihmisenä, eikä naisena jota yksilöt sinusta odottavat (hölmöydessään).., niin sinusta tulee voimakas ja upea sydämmellinen nainen lyhyemmässä ajassa. Minua oikeasti itkettää joka kerta kun puhun tästä. Monelta naiselta puuttuu selkärankaa tässä maassa, varsinkin niiltä jotka ovat luonnonlapsia. JOs ajattelee mitä muut ajattelee, eikä tunne asioita sisällään, minkä muut voisivat huomata. Tämä ihmisen tarinan paradoksaalisuus on se seikka joka tässä maailmassa on vikana. Ihminen unohtaa yksinkertaisuuden. Me olemme kaikki kauniita, varsinkin kun ei tarvita sanoja. Silmien takana keskittynyt mieli. Ihminen seisoo maailmojen välissä, kannattaa pitää kaikki asiat itsestään siinä paikassa mihin ne kuuluvat. Tunne itsesi. Sinulta odotetaan jotain, mitä he eivät välttämättä osaa itsekään kuvailla. Ja se on varmuus yksilön tunteista.

      • räpärälläää

        hieno ajatus..
        Tapahtu tänään outo asia tämä tällä hetkellä kylmä ihailemani ihminen tuli kylään repimään sydäntäni tuntui silti hyvältä..

        Olen umpikujassa tunteitteni kanssa.
        Haluaisin olla kylmä, kova ettei mikään satu.. tässä sitä harjoitellaaaan...

        palaan asiaan pian.. jäi vähän kesken.


    • tulska

      aivan sama tilanne kun muilla.kaks vuotta olen ollut tämän perään,tehnyt rajuja ratkaisuja,oman elämäni kustannuksella myös,haluaisin olla mutten kuitenkaan...rakastan,siks haluan kostaa,ja sen kai jo tehnytkin...ja nyt kaduttaa,osittain.ei oikeen itsekään tiedä mitä haluaa,samoin kuin toinenkin osapuoli taitaa olla aika epävarma...olen siis skorpioni,en nouseva skorpioni...täytyy johtua siitä siis:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      66
      2398
    2. Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...

      Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.
      Maailman menoa
      182
      2074
    3. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      45
      2027
    4. Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.

      Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      1772
    5. Viulu vaiennut

      Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣
      Suomussalmi
      31
      1761
    6. Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.

      Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä
      Maailman menoa
      181
      1431
    7. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      207
      1369
    8. Kyllä tekee kipeää

      Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬
      Ikävä
      26
      1215
    9. En mä tiedä mitä tapahtuu

      siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.
      Ikävä
      9
      1002
    10. Luotatko kaivattuusi?

      Jos et, mistä kiikastaa?
      Ikävä
      80
      1001
    Aihe