Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

suutelu/pussailu

sellasta kyselin et mitä pitää tehä toista pussattaessa ja entäs suudellessa tiedän et tää on ihan hölmö kysymys mutkun en vaan osaa

vastailkaa jooko
103693
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Niin. Ole luonnollinen. Tarkoitan että yritä tehdä sitä mikä tuntuu hyvältä. Kuulostaa tosi lamelta, mutta oikeasti sun on vain löydettävä oma tapasi.

Äänestä

Rennosti vaan. Aluksi sitä saattaa hampaatkin vähän kolahdella yhteen mutta kohta te löydätte toisenne. kokemus kasvattaa taitoa niin se on. eli huulet tötterölle ja jännitys pois :)

Äänestä

Hei, mä olen odottanut ensisuudelmaani kokonaiset 20 vuotta. Tuntui tosi nololta, kun täytyi myöntää itselleen, että harjoitustahan tämä vaatii.

Ole siis rauhassa kokematon. Kun tilaisuus tulee, annat vain mennä ja kokeilet. Harjoitus tekee mestarin ;)

Äänestä
  • niin, sain sen ensisuudelmani muuten eilen.

    Äänestä

  • toinen kokematon kirjoitti:

    niin, sain sen ensisuudelmani muuten eilen.

    -"-

    Äänestä

Olen 26v mies. En ole ikinä suudellut. Mitenköhän sekin tapahtuu. No kai sitä oppii!

Äänestä

oottakaa ihan rauhassa sitä ensisuudelmaa. Voin kokemuksesta sanoa, että jonain päivänä tulee se henkilö vastaan jonka kanssa haluaa ihan oikeasti sen kokea.

Ja mitä siihen tekniikkaan tulee, niin ihmisellä on luontainen kyky suutelemiseen. Katsot toista silmiin, meet niin lähelle että tunnette toistenne hengityksen ja loppu kyllä hoituu itsestään..

Äänestä
  • aivan...kokemuksesta voi sanoa että loppu tosiaankin sujuu itsestään! :)

    Äänestä

  • mä... kirjoitti:

    aivan...kokemuksesta voi sanoa että loppu tosiaankin sujuu itsestään! :)

    Niin, se todellakin sujuu itsestään... Itselläni ex-rakastettuni [tai siis, no juu, miten vain. En jaksa selittää, sanotaan näin siis] kanssa se suuteleminen tuli itsestään. Kun huulet kosketti ekan kerran, niin vaikka se oli ensisuudelmani, kaikki sujui luonnostaan. Se on ihmisellä vaistossa =)

    Äänestä

ei puhu eikä pussaile,se panee vaan",sanoi vanha merimiestoverini Pena :-)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokematon kirjoitti:

sellasta kyselin et mitä pitää tehä toista pussattaessa ja entäs suudellessa tiedän et tää on ihan hölmö kysymys mutkun en vaan osaa

vastailkaa jooko

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu