Suomen ladun jäsenyys?

jäseneksi haluava

Paljonko maksaa Suomen ladun jäsenyys ja mitä siihen sisältyy? Sivuilla oli että 20 euroa mutta onko se sitten vuodessa vai kuukuaudessa? Jos se on vuosi maksu niin miten pelkkä lehti voi maksaa 37 euroa vuodessa. Yritin etsiä nettsivuilta vastausta mutta ei se mulle nyt oikein valkene, joten osaisiko täällä joku auttaa minua.

5

2466

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hiking-girl

      En löytänyt sivuilta erikseen Suomen Ladun jäsenyyttä, koska tietäänkseni kaikkien paikkakuntien seurat kuuluvat tähän Suomen Latuun.

      Jäsenmaksut vaihtelevat paikkakunnan mukaan ja Turun Ladulla se on 19,50e/ VUOSI (perheen 1. jäsen)

      Siihen hintaan kuuluu tuon lehden vuoden numerot.

      Helsingin Ladulla hinnat taisi olla 20e/ vuosi.

      Sivuilla oli maininta: Lehden voi tilata ilman jäsenyyttä hintaan 35 €/vsk.

      Jos olen väärässä niin joku korjatkoon :)

      ps, hieman sekavat nuo Suomen Ladun sivut, myönnettäköön.
         
             

      • hiking-girl

        kysyit, että mitä jäsenmaksulla saa niin ne selviää klikkaamalla:
        http://suomenlatu.fi/?S0201

        Lisäksi saat alennuksia tietyistä paikkakuntasi liikkeistä, niistä tietoa hakemasi paikkakuntasi Latu-järjestöstä :)


      • ettei tältä
        hiking-girl kirjoitti:

        kysyit, että mitä jäsenmaksulla saa niin ne selviää klikkaamalla:
        http://suomenlatu.fi/?S0201

        Lisäksi saat alennuksia tietyistä paikkakuntasi liikkeistä, niistä tietoa hakemasi paikkakuntasi Latu-järjestöstä :)

        vuodelta peritä enää jäsenmaksua nyt liittyneiltä, lehti alkanee tulla jos vain vielä ilmestyy. 20 vuosi ei hirveitä maksa.


    • Flesu

      Jokaisella latuyhdistyksellä on omassa vuosikokouksessa päätetyt jäsenmaksun normaalisti lienee (2009)
      Henkilöjäsen n. 20-25 €
      Rinnakkaisjäsen (jos henkilöjäsenenä on valmiiksi toisesssa yhdistyksessä): n. 10-15 €
      Perhejäsenyys (Samassa taloudessa asuvat): n. 30-35 €
      Nuorisojäsen (alle 19 vuotta): n. 10 €

      Jäsenyhdistyksen jäsenmaksut voit käydä etsimässä heidän kartta- ja lajisovelluksesta osoitteesta: http://www.suomenlatu.fi/yhdistyshaku/ ja klikkailemalla yhdistyksen tietoja.

      Jäsenyydellä tuntuu olevan aika lailla etuja, kuten esimerkiksi Kiilopään aktiviteettijäsenviikot.

    • Anonyymi

      En aio mitään jäsenmaksua enää Suomen Ladulle maksaa, pitävät Kiilopään kiinni lokakuun,, mainostavat perheviikkoja, eli hiihtoloma viikkoja, näitä mainostavat, mutta sielläkään ei tilaa, tämän vuoden loppupuolen aikana nettisivut menneet erittäin sekavaksi, ei mitään tarjouksia majoitukseen, enää ei edes majoitusta saa jos ei ensin sata klikkausta tee, lisäksi syyslomat unohtavat, nytkin olivat kiinni koko lokakuun ja ei mitään tarjontaa, vaikka Saariselältä hiihdät kun ladut auki. Se on pitkä matka se, joten liikutaan, mutta et voi levähtää....lisäksi nettisivut sekoittuvat kiilopään ja Suomen Ladun kanssa. Ennen oli selkeämpää...mitä vuoden aikana on tapahtunut näiden sivujen kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      162
      9164
    2. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      87
      7455
    3. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      106
      7357
    4. Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle

      Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht
      Maailman menoa
      3
      7326
    5. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      42
      7249
    6. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      21
      7188
    7. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      112
      6652
    8. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      29
      6486
    9. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      84
      5710
    10. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      48
      5495
    Aihe