Canal paska

sekä nelonen kätyrinä

Tämä on varmaa tietoa.

Nelonen on yhteistyössä Canal Digitalin kanssa. Canalin paketteihin kuuluu Nelonen, sekä Nelosen luotsaama Kino TV.
On se huomattu, että Viasatilla on jo pitkään ollut kilpailijoita, Viasat halutaan kuopata, mutta siinä ei ole onnistuttu. Samoin Viasat haluaa kuopata Canalin.

Kuten eräskin totesi, niin selvää on että Nelonen lähettää samoja leffoja kuten Viasatin TV1000. Ne elokuvat ostaa tietenkin Nelonen itse, mutta suunnitelmallisesti tietäen, että niitä pyörii tai on pyörinyt jo Viasatillakin ja ne ovat melko uusia leffojakin..
Kun katselin tulevia Nelosen elokuvia, niin huomaa että sieltä on todella suuri osa Viasatilta tulleita, ja osa niistä pyörii ehkä nytkin Viasatilla vielä.. Esim. Zorron Legenda, Näkymätön uhka, Saw ja Saw II on myös tulossa Neloselta...

Varmaan lähettävät loputkin.

Itsestäänselväähän on ettei Nelonen Canalin leffoja itse lähetä, koska Nelonhan on Canalin kätyri. Nelonen toimii yhteistyössä Canalin kanssa ja pyrkii siihen että Viasatin katsojat vittuuntuvat totaalisesti maksamistaan elokuvista, joita Nelonenkin pyörittelee heti jälkikäteen.
Nelonen pyrkii siihen että ihmiset huomaisivat tämän ja tulisivat Canalin asiakkaiksi, ja näin Nelonenkin hyötyy siitä.


Onkohan Viasat huomannut jo tämän asian?


Katsotaan mitä tapahtuu kun Viasat huomaa tämän. Kohta alkaa MTV3 pyörittää ilmaiskanavallaan Kino TV:n sarjoja ja leffoja, sekös sitten vituttaa Nelosta? Ihan oikein tekisi, jos rahat riittää.

Nelonen sekä Canal Digital on AHNEITA PASKOJA, jotka ei hyväksy sitä, että kanavapaketit lähettävät omat ohjelmansa matkimatta muita!!!!

Sulkekaa paska Canal ja hankkikaa Viasat, asiakkaat pois Canal Digitalilta, ja oikein teette!

Ahne paska Nelonen hankki jopa Beck sarjan itselleen, sekin Viasatilla pyörii ja on pyörinytkin pitkään.

Luuleeko Canal ja Nelonen tosiaan, että suunnitelma toimii? Naurettavaa ja säälittävää... odotetaanpa mitä tapahtuu tulevaisuudessa... kosto voi olla suloinen Viasatin puolelta.

2

551

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • turhasta

      "Canalin paketteihin kuuluu Nelonen, sekä Nelosen luotsaama Kino TV."

      Ei kuulu enää. Antenniverkossa Canal Digital myy vain Canal :n kanavia. Nelonen taas on vapaa kanava, ei sitä kukaan erikseen myy.

      Vai tarkoitatko satelliittipakettia? No siihenhän kuuluu kaikki Suomen vapaat kanavat. Ja KinoTV. Viasatilla taas on Maikkarin paketti yksinoikeudella (satelliitissa).

      Nelonen tosiaan on yhteystyössä sekä Canal Digitalin (KinoTV:n satelliittijakelu) että Canal :n (SM-lätkä) kanssa. Entä sitten?

      Ei Viasatin ja Nelosen ohjelmatarjonnasta ole vittuuntunut kuin sinä, joka jaksat purnata asiasta ketjussa jos toisessa. Mikset katso niitä leffoja ilmaiseksi Neloselta, jos asia sinua noin paljon kiusaa. Tulee halvemmaksikin. ;)

      Jos taas haluat katsoa ne juuri Viasatilta, niin väliäkös sinulle on sillä mitä muut kanavat näyttävät. Ihme valitusta aivan turhasta.

      Kaikki kaupalliset tv-yhtiöt ovat mukana tehdäkseen voittoa, eli samanlaisia "ahneita paskoja" ne on kaikki. Asiakkaiden tehtävä on määritellä onko hinta-laatusuhde itselle sopiva. Ostopakkoa kun ei ole.

    • jappaijaa

      moi. katselen edessäni viasashitin mainosta marraskuulta 2008. kanavia paljon ja spoorttia jopa 4 kavavaa. tulipa kirje jossa kerrottiin sportin "parantuvan" suomalaisille ja niin kai sitten kävi. näkyy enää 1 kpl sporttia joskus ruotsiksi selostettuna tai jopa joskus ameriikan kielellä. kestän pakosta tuota viashittia vielä lokakuun 2009 loppuun ja shit helpotus. ai niin, onhan siellä kolopallokanava mitä ei pysty saamaan näkyviin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      97
      3704
    2. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      33
      3214
    3. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      60
      3189
    4. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      62
      2973
    5. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      65
      2832
    6. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      65
      2775
    7. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      63
      2504
    8. Pohdinttavaksi

      No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      2311
    9. Mulla ei oo anteeksi pyydettävää

      Muista se! Mieheltä yhdelle naisellE
      Ikävä
      69
      2158
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      2152
    Aihe