Kuulkeepa nyt:Miulla on komiookin komiampi poeka jolle emännän tarviis ja vähä äkkiä! Laettakeepa tietova mistä niitä kunnon naesia alle kolome kymppisiä tiältä mualkylältä löytyy.Kiitos ja tattis!
morsmaikku hukassa
anopin kutale ;)
3755
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Onnea vain sille peräkammarin pojalle naisseuran etsimisessä. Tosin jos tuohon ikään ei onnista, ei tule saamaankaan
Tuas on ymmärretty viärin koko homma! Poeka on kommee mut niin saakelin ronkeli! Pittäähä miu ajatella ihtiäin ,että jos sitä saes minijän talloon vähä ilova tuomaa.Nyt nuamat hymmyy ja oekeelaesia vinkkilöitä antammaa,eikä mittää piruiluja.Pottis!
No ainakaan tolla murteen viäntämisellä tuskin Mikkelistä löytyy. Kannattaa kokeilla tota Pohjois-savoa, jossa viännetään niin muan perkeleesti, että leuat menevät sijoiltaan.