Setä ja Tuomari

Presidentti Ahtisaari on täysin oikeassa. Yhteistyöhön!
-----------------------------------------------

Presidentti Martti Ahtisaaren mielestä Suomen pitäisi edelleen liittyä Natoon, koska rauhanturvaaminen onnistuu sen kautta parhaiten. Ahtisaari korosti YLEn TV1:n Ykkösaamu-ohjelmassa, että Nato on siviilien johtama puolustusliitto, johon läntisen demokratian kannattaa kuulua.
12260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

"Neuvostoliiton perinnesäätiön perustaminen on nyt paljon ajankohtaisempaa kuin Natoon liittyminen" jne......

Äänestä

Mitä Suomessa kaivataan Natoa? Usko tolvana,että jos Naton vehkeet tulevat Suomen maaperälle,niin Itsenäisestä Suomesta tulee se mitä oikeistofanit kerjäävät,NEUVOSTO-SUOMI,tai paremminkin Venäjän Federaatio,sitä toivon,kun ei kapitalistisille muu auta.

Ahtisaari kaivaa samalla tavalla arkkua Suomen taivaalle,siellä voi joku päivä näkyä aitoja Suhoi-hävittäjiä,jos ei muu auta!!????

Mene kokoomuksen palstalle,sillä tällä palstalla keskitymme taistelemaan Natoa vastaan ja heidän ns Porvareiden lian pois pyyhkimistä,tilaa Tiedonantaja,niin tiedät enemän.

www.tiedonantaja.fi

Suhoi-160

Äänestä
  • Itsenäinen vapaa Suomi mukaan Yhteistyöhön joka lisää Demokratiaa.

    Äänestä

  • satua...miksi te kaikki punapersepaviaanit olette yksiä saatanan satusetiä?

    Äänestä

  • Pappa kertoo kaiken... kirjoitti:

    Itsenäinen vapaa Suomi mukaan Yhteistyöhön joka lisää Demokratiaa.

    Nato on siviilien johtama puolustusliitto, johon läntisen demokratian kannattaa kuulua.

    Äänestä

  • Niinpä niin... ...kommunisti paljasti karvansa. Kommunisti haluaa liittää Suomen Venäjään, siksi NATO-jäsenyys ei tule kyseeseen.

    Tiedonantajahan on tunnettu jo vuosikymmenet ansiokkaasta propagandastaan, valheellisen tiedon levittämisestä. Mitään asiaa Tiedonantajassa ei ole koskaan ollut.

    Äänestä

NATO on siviilejä murhaava sotilasliitto, johon yhdenkään eurooppalaisen sivistysvaltion ei pitäisi kuulua.

Äänestä
  • yks kärpäsenpaska olet mielipiteinesi

    Äänestä

  • voittamaton puna-armeija!

    Äänestä

  • mutta NATO ei alkuunkaan pärjää NL/Venäjälle sen sodissa ensin satelliittiensa alueella, Afganistanissa ja Tsetseniassa. Venäjän/NL:n salainen poliisi on todellinen syyttömien ihmisten murhaaja.

    NATO on meidän ainoa mahdollinen liittolaisemme nousevaa Venäjän painostusta vastaan. Tässä voitiin vuosikymmen huokaista helpotuksesta mutta ihan turhaan, vanha meno on alkanut ja itäistä demokratiaa viedään taas tsaarien suuntaan KGB:n voimalla.

    Äänestä

  • Nato on 28 jäsenen DEMOKRATIAN YDIN! puolustusliitto vahvistaa turvallisuutta ja kansainvälistä asemaa.

    Äänestä

  • Kommari... kirjoitti:

    Nato on 28 jäsenen DEMOKRATIAN YDIN! puolustusliitto vahvistaa turvallisuutta ja kansainvälistä asemaa.

    Nato vahvistaisi Suomen kansainvälistä asemaa. Tällä hetkellä Venäjä ei kunnioita eikä kuuntele Suomea tippaakaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kommentoikaa! kirjoitti:

Presidentti Ahtisaari on täysin oikeassa. Yhteistyöhön!
-----------------------------------------------

Presidentti Martti Ahtisaaren mielestä Suomen pitäisi edelleen liittyä Natoon, koska rauhanturvaaminen onnistuu sen kautta parhaiten. Ahtisaari korosti YLEn TV1:n Ykkösaamu-ohjelmassa, että Nato on siviilien johtama puolustusliitto, johon läntisen demokratian kannattaa kuulua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu