minkähän

Pohjois Korea on asetettu aikanaan johonkin Terroristilistalle(USA:n toimesta)nyttemminhän se on poistettu listalta.Pohjois-korea tuskin on harrastanut terrorismia.Pahin terrorismia harrastava on nimemomaan USA,ehdoton listan ykkönen.Pakistanisiviilejä vastaan tehdyt iskut on osoitus siitä kuinka USA:n terrorisminvastainen "sota"on toivotonta ja jopa mahdoton toteuttaa ilman että siviilejä tapetaan päivittäin.
3107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Samoin tulee käymään Afganistanissa ja Irakissa !
Pahin terroristivaltio on nimenomaan USA. 11/9 ei
ollut mitenkään hyväksyttävää tekona, mutta olisi-
kohan syytä amerikkalaisten katsoa peiliin. Tuli-
kohan loukattua toisen mielipidettä ja uskontoa.
Ahtisaari ilmoitti pari päivää palkinnon jälkeen
kannattavan Suomen liittämistä Natoon. Tämä poik-
keaa, onneksi, Suomen virallisesta linjasta. MA
sanoi, että Suomea pidetään kummajaisena muualla.
Varmaan pidettiin myös sotien jälkeen, Ratteen tie
ja Tali-Ihantala antoivat maailmalle syyn
pitää Suomea kummajaisena. Tuolloin taisteltiin kodin, us
konnon ja isänmaan puolesta.
Ja miksi Nato ja Eu, muutama vuosi ja ne ovat his-
toriaa todellisia mahdottomuuksia.

Äänestä
  • potkua vieläkin,isäni oli Raatteen tiellä,ei jenkki osaa katsoa kuin bensalaskuaan.

    Äänestä

harrasta vähän eri luokan terrorismia kuin USA.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmeen takia kirjoitti:

Pohjois Korea on asetettu aikanaan johonkin Terroristilistalle(USA:n toimesta)nyttemminhän se on poistettu listalta.Pohjois-korea tuskin on harrastanut terrorismia.Pahin terrorismia harrastava on nimemomaan USA,ehdoton listan ykkönen.Pakistanisiviilejä vastaan tehdyt iskut on osoitus siitä kuinka USA:n terrorisminvastainen "sota"on toivotonta ja jopa mahdoton toteuttaa ilman että siviilejä tapetaan päivittäin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu