Nina kertoo uudessa Me naisissa

5561
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ninalla jäänyt rikkinäinen levy päälle...

Äänestä
  • Samaa levyä pyörittävät muutkin eronneet naiset. On kuulemma ollut niin kauheeta, niin kauheeta se elämä miehen kanssa. Mikseivät lähteneet, kun tajusivat liiton olevan poskellaan? Myöhäistä se on vinkua monen "hukkaan menneen" avo-/avioliittovuoden jälkeen.

    Äänestä

Mä OSTIN tuon me naiset- lehden tänään ( huom! en lukenut sitä kaupassa tälläkertaa ;) ).
Ihan kiva se Ninan haastattelu siinä oli. Ihan fiksusti asiaa puhui. Ei lähtenyt Tapsaa mitenkään syyttelemään ja mollaamaan.

Äänestä
  • sitä ex-puolisoaan mollata,se kuuluu eroprosessiin ja ihan tervettä.
    Se siinä onkin ,että muut ei saa mollata eli rakkautta on eronkin jälkeen,näin se on.

    Äänestä

  • eronnut myös kirjoitti:

    sitä ex-puolisoaan mollata,se kuuluu eroprosessiin ja ihan tervettä.
    Se siinä onkin ,että muut ei saa mollata eli rakkautta on eronkin jälkeen,näin se on.

    Ex-puolisoa onkin hyvä mollata, kun itse oli liiton aikana täydellinen. Näinkö ajattelit itsesikin olleen, nimim. "eronnut myös"? Mollaaminen ei välttämättä kuulu eroprosessiin, eikä varsinkaan ole tervettä, mutta naisillehan kaikki on sallittua ja katkeruus onkin voimavara.

    Olen kohtalon oikusta ja sukurasitteesta johtuen saanut seurata vierestä erään parin erotouhuja ja täytyy sanoa, että en ole ikinä kierompaa ja ketkumpaa naista nähnyt tai kuullut. Haukkuminen ja mollaaminen on jo edennyt lähes sairaudeksi ja sitä se jollain tavalla varmasti onkin.

    Nainen on jo kolmatta eroaan hakemassa. Liitoissa oleellinen osa on aina ollut miehen varallisuus ja nainen on eroissa saanut aika helvetisti rahaa. Nyt homma meneekin niin, että nainen joutuukin maksamaan omaisuudestaan puolet tälle miehelle, josta nyt eroaa. Siis maksamaan niistä isoista rahoista, jotka hän kuppasi kahdelta edellisetä mieheltään. Samalla menee naiselta hiljattain kuolleen äidin perinnöksi jättämät asunnot ja osakkeet rahoiksi ja sitä kautta jakoon.

    Kyseessä ei ole ihan pieni summa, joten nainen on niin saatanan käärmeissään, kun tulee menettämään rahansa. Avioehtoa ei ollut, joten kärsikööt vuorostaan nahoissaan oman oveluutensa.

    Tästä "riemastuneena" eukko on soitellut kaikki sukulaiset moneen kertaan läpi ja haukkunut miestään sen minkä ehtii. Se kielenkäyttö on hämmästyttänyt jopa asiaa hoitaneet lakimiehet ja tuomarit. Niin uskomattoman törkeää puhetta ei varmastikaan kukaan ole kuullut kuin mielenvikaisen suusta.

    Tällaista "tervettä mollaamista" on kuulemma enemmänkin liikkeellä. Pitäkää varanne, miehet, ja katsokaa tarkkaan kenen kanssa päädytte avioon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


***************** kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/viihde/uutinen.asp?id=1601933

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu