asuntokauppa pysähtynyt

toivotonta kauppaa

olisi kiinteistö hyvällä paikalla lähellä palveluja Huom:huippu lähellä kaikki.hyvässä kunnossa. rak:1999. hinnasta olen pudottanut yli 20% eikä mene kaupaksi .olen sanonut välittäjälle (myydään tarjousten perusteella). ei yhtäkää tarjousta ole tullut koko 10kk aikana.mitä tekee kun ei käy ketään edes katsomassa asunto esittelyssä paitsi naapurit/lähi uteliaat.

3

1123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ostajat odottelevat

      Vain TODELLA HYVÄT, harvinaiset, erilaiset käyvät laskussa kaupaksi, siis sellaiset helmet joita ei yleensä edes tule markkinoille.

      Kaikkea muuta odottaa kova kohtalo: ostajat odottelevat pohjatason saavuttamista, ja alkavat edes harkita ostamista vasta sitten.

      • ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

        ovat kiinni, ellei ole todella hyvätuloinen ja ne joilla on rahaa omasta takaa odottavat hintojen laskevan huomattavasti vielä. Asuntojen hinnat alkuvuoden huippunoteerauksista tulevat tippumaan 30-50%, tuo noin kolmanneksen tippuminen koskee hyvillä paikoilla olevia loistokuntoisia asuntoja. Vaatimattomammat asunnot tippuvat vähintään tuon 50%.


    • videomainosta

      tuota asuntoesittelyvideo tai vastaajaa ja myy tehokkaammin itse kuin välittäjät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      84
      1359
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      52
      987
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      370
      808
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      142
      769
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      699
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      123
      692
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      625
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      612
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      604
    Aihe