Hei! Lyhyestä virsi kaunis,,,,,,kertokaa omia kokemuksia. Olen jousimiesnainen ja seurustellut kaksi kuukautta härkämiehen kanssa.
Meillä mennyt suhteellisen hyvin,,,,kemiamme kyllä kohtaavat.
En vain ymmärrä, miksi hän toisinaan muuttuu kylmäksi. Omasta mielestäni en ole tehnyt mitään,joka olisi laukaissut tämän tilanteen. Tavallaan hän vetää seinän meidän väliimme!!! Sen seinän toiselle puolelle on joskus todella vaikea päästä,,,,,hänen mielestään kuvittelen tilanteen. Ymmärrän, että hänen työnsä on sellaista joka laittaa unirytmit sekaisin ja yleensä hänen selityksensä onkin tämä,,,,pitäisikö minun tuntea syyllisyyttä?
jousimiesnainen ja härkämies
5
1801
Vastaukset
- Jasuragi5
Itse tunsin kerran härkämiehen ja katselin häntä aikani. Hän on aina oikeassa, sinun tarvitsee vain myötäillä ja - ihailla. Luulen, että hänelle paras naiskaveri olisi perässä kävelevä, mielellään aivoton ja vähäpuheinen, ehkä mykkä. Jousimiesnaista hän piti turhan hössöttäjänä, kaikki aina hukassa tai ainakin epäjärjestyksessä. Tasavertaista suhdetta ei pystynyt muodostumaan ja sitähän jousimiesnainen haluaa, ainakin minä, tasavertaista, älykästä, keskustelevaa suhdettta. Ei toiminut. Sen jälkeen olenkin kiertänyt härkämiehet kaukaa. Ehkä hän koki myös minut älykkäämpänä ja sitä härkä ei kestä. Jousimieshän on rehellinen, päätöksissään pysyvä. Hän on huomennakin vielä samaa mieltä. Härän mielipiteet muuttuvat lähes "tunneittain". Vertaa, sama pätee naispuolisenkin kanssa, varsinkaan jos ei muista, mitä mieltä oli eilen. Ärsyttävää, ei sovi mulle.
- neitokainen.
Ei onnistunut.. oltiin kyllä 5 vuotta yhdessä.
Mua ärsytti jouskarinaisena härän hiljaisuus ja vetäytyminen, liian rauhallinen minulle... Ei voitu keskustella asioista, välillä olisin kaivannut hieman tulta ja tappuraa.
Tunsin, että emme ole tasavertaisia, minä tunsin oloni päällepäsmäriksi ja siitä tuli huono omatunto, kun valitin toiselle. Härkä ei halunnut muutosta vaan sanoi "kaiken olevan hyvin".
Minua alkoi tympiä ja erosimme.
Härät ovat herkkiä ja ihania, uskollista sorttia, viihtyy kotona. Mutta partnerina minulle ei ollut se oikea. - toisin päin
neitokainen. kirjoitti:
Ei onnistunut.. oltiin kyllä 5 vuotta yhdessä.
Mua ärsytti jouskarinaisena härän hiljaisuus ja vetäytyminen, liian rauhallinen minulle... Ei voitu keskustella asioista, välillä olisin kaivannut hieman tulta ja tappuraa.
Tunsin, että emme ole tasavertaisia, minä tunsin oloni päällepäsmäriksi ja siitä tuli huono omatunto, kun valitin toiselle. Härkä ei halunnut muutosta vaan sanoi "kaiken olevan hyvin".
Minua alkoi tympiä ja erosimme.
Härät ovat herkkiä ja ihania, uskollista sorttia, viihtyy kotona. Mutta partnerina minulle ei ollut se oikea.Mulla takana 10 kk,ta härkämiehen kanssa,joka oli
itseään täynnä.Mies oli tulta ja tappuraa,suuttui
herkästi,eikä ymmärtänyt leikin laskua ollenkaan.
Epäili minun uskollisuutta,vaikka häneen ei voinut
luottaa.Kapakka veti aina,kun ei oltu yhdessä.
Liikaakin kotona viihtyvä ja laiskanlainen.
Itse olin se rauhallisempi osapuoli ja härän alati
vaihtuvat mielialat hämmästyttivät.
- Jousinainen-64
About 3kk riitti mulle ja katkasin suhteen häneen.
Säälin hakuinen ja kun kaikki huonot asiat ovat ohi, niin hän ei enää aina muista kumppania ollenkaan, vaan liihottaa muiden kavereitten kanssa missä milloinkin.
Sikamainen pienessä humalassa.
Toisalta horoskooppien mukaan ei saisi tuomita ketään, sillä joka merkissä on huonoja ja hyviä ominaisuuteja. - kohtalotoveri
Ettei vaan miehelläsi ole toista naista? Kuulostaa samanlaiselta kuin minun tarinani ja syyksi paljastui se, että mies oli rakastunut toiseen naiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 273827
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5422782Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial542313Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2172292Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131839Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191560Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip561541- 971419
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631294Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951224