Kähärän,Mattilan ja Oksmanin perässä. Ovat luvanneet palkkioksi edullisen kunnan vuokra-asunnon Hesasta. Tämä selittääkin paljon aikaisempia tapahtumia.
Sademies loikkaamassa
kokoomukseen
9271
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Onko kaupungin asunnossa asuminen Helsingissä poliittisen eliitin etuoikeus.
Meillä Turussa kaupungin vuokra-asunnoissa asuvat työttömät,alkoholistit, vankilasta vapautuvat ja maahanmuuttajat.
ku ei osata arvostaa taloudellista asumistakaan. Asuntovelallisen tuskaiset toimet, näkyy turun herrojen kotkotuksissa. Mullakii kaveri kehu ottaneesa 200000 velkaa ja osti asunnon, kehu vielä sen olleen edullinen. Kysyin notta paljonkos se asunto sulle maksaa? vastas, no 200000€ kui? Mää sanosin että laskes uudellee ku 30 vuotta sitä maksat notta mitä se oikeesti maksaa, ja saakko koskaan niitä rahoja takas. Et nimittäin saa, ja toi 30 vuotta onkin sitten kituuttamista. Mää lähden Tammikuus pariksviikkoo pattayalle, joten laitan sulle kortin.
Mun pojalla on perintönä puoli miljoonaa kun isä ja äiti ovat vähän kituuttaneet.
Marika ei sulta saa peintönä kuin jotain thaimaalaisia matkamuistoesineitä.
pidättelisi? Ovat vaihtaneet puolueita kuin paitaa Lernerit ja muut. Moniloikkarit ja perseennuolijat ovat Soinilla erityssuojeluksessa. Huh huh!
Soinilla ei ole Helsinkiläisiin minkäänlaista otetta. Esim. vuoden 2003 eduskuntavaaliehdokkaista lähes kaikki ovat häipyneet. Samoin vuoden 2007 eduskuntavaalien naisehdokkaista kaikki muut, yhtä lukuunottamaat, lähtivät lätkimään.
Mikäli Halla-aho pääsee läpi, hän perustaa heti oman ryhmä.
Sademies, Seppo Kanerva ja Välikangas näyttävät Soinille oitis persettä, mikäli menestyvät vaaleissa. Puolueen sisäinen myyrä on kertonut selvät faktat asioista. Soini on Helsingin tilanteesta ulkona kuin lumiukko.
ns. "uskolliset" ja tarpeelliset menevät läpi, siksi Soini suosii Halla-ahoa ja Valppaan Anttia. Muilla ei ole juuri nokan koputtamista. Sademieskään ei voi esittää mitään sellaita,(paitsi paskainen cowbboy look) jolla itseään toisi esiin.
Soini on tehnyt valintansa ja siihen kuuluu rotutohtori ihmisvihaaja, sekä lapsellinen , ja johdateltava pitkäkieli. Vatikaanissa (iivisniemessä) hymyillään
ole "lehmipoika", liian paljon länkkäreitä varmaan tullut katseltu.....mikähän se "lehmipoikien" puolue taas oli?
sheriffi cowboy lookkiin uskovan, kun jatkuvasti lierikonreuhka päässä ja lantasaappaat jalassa toreilla pyörii. Vain "coltit" lanteilta puuttuu. Tosin asevyöhön pitäisi tehdä metrin jatke.
paras asu