Miksi sdp

Puolue vaihtanut pj:aa kuin normaali ihminen paitaa, mutta kannatus laskee kuin lehmän häntä.
Jotain mätää tässä on, onko kansa kyllästynyt valehteluubn ja virtuaali rahanjakoon?
2112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sitä olen ihmetellyt, miksei SDP menesty Suomessa yhtä hyvin kuin Ruotsissa. Ruotsissa SDP:n kannatus on parhaimmillaan yli 40% ja Vasemmiston kannatus 10%. Suomen ja ruotsin väestöjakauma on kuitenkin aika samanlainen. Äänestääkö suomalaiset työläiset jostain syystä porvareita vai mistä ero johtuu?

Äänestä
  • Näin ei kuitenkaan näytä käyvän demareille.
    No reilun viikon päästä ollaan viisampia...:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei vedä kirjoitti:

Puolue vaihtanut pj:aa kuin normaali ihminen paitaa, mutta kannatus laskee kuin lehmän häntä.
Jotain mätää tässä on, onko kansa kyllästynyt valehteluubn ja virtuaali rahanjakoon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu