PS:n ehdokkaana oleva Teemu Lahtinen, Suomen Sisun puheenjohtaja, komentaa äärijärjestöä, jonka jäsenet puhuvat avoimesti tulevasta sisällissodasta "vierasrotuisia" ja "rotupettureita", "punaviherkommareita" ja "kansanvihollisia" vastaan. NÄMÄ HENKILÖT OVAT YHTEISKUNNALLE SELVÄSTI SUUREMPI UHKA KUIN MITKÄÄN MUSLIMITERRORISTIT, joita muuten ei Suomessa ole ainuttakaan!
Suomen Sisun jäsenet kiihottavat uhdistyksen nettifoorumilla vihaan maahanmuuttajia, islaminuskoisia ja jopa ruotsinkielisiä vastaan. Useat sisulaiset ihannoivat avoimesti totalitarismia ja militarismia. MITÄ TÄLLÄISET TYYPIT TEKEVÄT PS:N EHDOKASLISTOILLA? PS:n on aika vetää tiukka ja selkeä raja äärioikeiston suuntaan ennen kuin on myöhäistä! ÄÄRIAINEKSET HYVÄKSYMÄLLÄ PS VAHINGOITTAA VAIN ITSEÄÄN.
Suomen Sisun jäsenet kiihottavat uhdistyksen nettifoorumilla vihaan maahanmuuttajia, islaminuskoisia ja jopa ruotsinkielisiä vastaan. Useat sisulaiset ihannoivat avoimesti totalitarismia ja militarismia. MITÄ TÄLLÄISET TYYPIT TEKEVÄT PS:N EHDOKASLISTOILLA? PS:n on aika vetää tiukka ja selkeä raja äärioikeiston suuntaan ennen kuin on myöhäistä! ÄÄRIAINEKSET HYVÄKSYMÄLLÄ PS VAHINGOITTAA VAIN ITSEÄÄN.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Teini-Timpan plakaatin takana. Pienet natsipirut hierovat käsiään, sillä Timppa on heille elämisen ja menestyksen ehto. Aatua palvovat vihtahousut tulee - oletko valmis -sinä maksat.
Yli-Kiimingin metsäaukiolla yöllisiä Hitlerpalvontariittejä.
IKL:n napamiehen mailla ruununraakeille taistelukoulutusleirejä.
Tässä tulevan puoluesihteerin ja Soini varamiehen tuleva "puolueohjelma"?
Soinilaiseliitin lähipiiristä kuiskitaan kultaisista kädenpuristuksista ja ps-nuorisojärjestöjen avoimesta taustatuesta ?
Vanhat ystävät on heitetty kylmästi katuojaan.
kädellä. Sormo roskalaatikkoon ja Ossille kenkää heti vaalien jälkeen ensimmäisessä puoluekokouksessa.
Pahat henget kuskaavat soiNisteja haluamaansa suuntaan. Edes Soini ei voi sille enää mitään, kun antoi sormensa vapaaehtoisesti natsipirulle. Se on menoa nyt. Kauheaa!
Vaaleissa on ehdolla myös vasemmistoliittolaisia ja kommunisteja, jotka haluavat kumota Suomen laillisen yhteiskuntajärjestyksen ja johtaa Suomen sosialismin kurjuuteen, jossa ihmisarvoa ei kunnioiteta, ei sananvapautta tunnusteta, jonka oikeusjärjestelmä toimii sorron välineenä ja mikä ideologia ei kunnioita edes valtioiden rajoja, mikä on nähtävissä Georgian kysymyksessä.
(Sama asia on havaittavissa vaalitilaisuuksissa turuilla ja toreilla: vasurit tunkevat muiden puolueiden toritelttojen eteen jakamaan punasaastaansa täysin häikäilemättömästi)
Lisäksi voidaan todeta, etteivät nämä kommunistit kunnioita edes Pariisin rauhansopimuksen artiklaa, minkä mukaan omistusoikeus säilyy, vaikka rajat muuttuisivat.
Nämä vasemmistopiirit ajavat Suomessa yhteiskuntajärjestystä nurin saadakseen itselleen aseman, jossa voivat vapaasti sortaa ja nujertaa vastustajiaan tekaistuin syyttein ja niiden pohjalta annettujen oikeudenvastaisten tuomioiden kautta.
Mieluummin oikeisto- kuin vasemmistodiktatuuri, jos kahdesta pahasta on valittava.
Uutta ja Vanhaa piilorahaa on jemmoissa ympäri maan.
Tukiyhdistysten huomista löytyy omaisuuksia ja numerotileiltä lottovoittopotteihin verrattavia summia riihikuivaa rahaa...
Rahallahan saa ja hevosella pääsee...Mustillakin.