Olen muuten toivonut lukuisia kertoja Arin&Juice Fruitin biisejä radiosta..Mikä niitä toimittajia vaivaa kun en ole kuullut toivetani?Lämmittäisi mieltä todella jos edes joskus kuulisin..
Onko joku törmännyt samaan ongelmaan?
Tuntuu muutenkin siltä musiikkipäälliköt soittelevat omia toiveitaan enimmäkseen..
Eikö yksittäisen pienen toivojan toiveella ole mitään toivoa!
Toivotaan yhdessä!
Onko joku törmännyt samaan ongelmaan?
Tuntuu muutenkin siltä musiikkipäälliköt soittelevat omia toiveitaan enimmäkseen..
Eikö yksittäisen pienen toivojan toiveella ole mitään toivoa!
Toivotaan yhdessä!
Vastaukset 30
Vanhimmat
Ei kai nyt kukaan itseään kunnioittava radiotoimittaja soita Ari Koivusta enää nykyään radiossa,kun uusi heppu on tulossa hänen saappaisiinsa pian! Tuskin tulee edes radioiden soittolistoille noita Juice Fruitin esittämiä tuotoksia,ne eivät sovi ollenkaan minkään kanavan formaattiin,ennen tuli radiomafialta semmoinen Veijon baari siellä olisivat saattaneet säälistä soittaakin?
Mitä tulee formaattiin..Paljonko kuuntelet radiota?Ei siellä ole mitään formaatteja enää kun radio rockissa soitetaan Yötä!Mihin formaattiin itse kuulut?
Juice soi joka asemalla myös!
lukikaan ??? ;)))
weijon baari??? montakohan wuosikymment sitten sellanen on tullu ku ei oo mitään muistikuwaa. tais ol sun lempparimusaa kommenteistas päätellen ;)))
Hei haloo!Jätetään nyt sentään Aatun leirit rauhaan. Hipiä kyselee koko kansakuntaa koskettavaa asiaa.
mitäs siit muuta woi päätellä ku ton???
mitä kansakuntaa se koskettaa??? kolmast waltakuntaa wai??? ;))))
nyt ei kunnioita kukaan eikä mikää, sen verran sekalaista sakkia nämä Novan ym. kaupallisten radioiden lässyttäjät. Nehän ei päätä yhtään mitään mitä soitetaan vaan se päätetään levy-yhtiöiden intresseillä.
Nämä diskojumputus mouruajat ala`Anna sopivat kuin valettu näihin tyhjäpäille suunnattuihin "kansanradioihin". Eivätpähän kuuntelijat edes näytä tajuavan että niille soitetaan päivästä toiseen samoja kappaleita. Senpäälle vielä plagiaatteja kuten nämä vinekaard-renkutukset, ja täydestä menee ja yksinkertaiset ovat tyytyväisiä.
oo kuunnellu jos ne kert yötä soittelee...paljolt oon wälttyny ;)))
Veijon baari tuli -90 luvun alkupuolella radiomafialta, siinä tuli hienoja omakustanne kappaleita .
Jos Arin lumet on jo sulaneet, eikä uutta lunta ole tieodossa. Olen muuten ihmetellyt vähän samaa asiaa, eikä minulle ole auennut, soittaako radiotoimittajat vain omia mieltymyksiään vai toiveiden mukaan. Kuuntelen päivän mittaan useitakin kaupallisia radioasemia ja samat kappaleet saattavat pyöriä useita kertoja päivästä päivään. Joskus tuntuu, että kyseessä on pakkosyöttöä ja joku hyväveli järjestelmä. Mimosan hipiän pitäisi liittyä ko. kerhoon, niin toiveetkin toteutuisi.
albumi tiedossa. Jos ihmettelet taas mistä moinen tieto on peräisin niin Sonyn edustajan haastiksesta IS:ssä noin kk sitten.
sitä liial kiireel. aikasintaa wuoden pääst wois wenaa.
ihan hyvin. tai ainakin tammikuun alennusmyynteihin...
niin läpinäkyvää että hohoijaa... yritäs ny vähän tsempata.
sut tammikuun alennusmyynneist.
tuon Juice Fruitin levyn.
tällä palstalla, että ne on eri ihmiset, jotka tekee biisejä ja erikseen ne jotka synnyttää niitä.
se synnyttäminen kun on noin poikaporukalla vähän hankalaa...
Näiden kahden vertailukelpoisuudesta voidaan tietty olla montaa mieltä, mutta Anna Abreun kakkoslevy ilmestyy näinä päivinä ja kolmatta levyä aletaan tekemään jo huhtikuussa 2009, siis jo vajaan puolen vuoden päästä!! Eli aikamoista tahtia levy-yhtiö pitää ainakin idolskakkosen levyjen kanssa..
myöhemmin koska nythän tulee myös uusien Idolssien levyt joten ehkä ne ei tartte niin montaa kerralla ulos. Koivusilla lienee myös sanansa sanottavana asiaan, vois ainakin kuvitella.
"vaatimusta" että biisien pitäisi olla omatekoisia. Elton John kertoi telkkarissa
että kun ne teki levyä v.1973 niin ne sävelsi, sanoitti ja levytti 4 biisiä
päivässä. Biisejä tuli niin paljon, että piti julkaista tupla-LP. Eikä mitä tahansa
biisejä, molemmat levyt nousivat ykkösiksi sekä Englannissa että Yhdysvalloissa.
Eli aikataulu ei ole ammattilaiselle ongelma.
johtopäätös ja huikealla otannalla.
paranee. Mistäköhän näit eisnteinejä tänne riittää?
paljon! Tarkoitus oli vain osoittaa, ettei biisien tekeminen ole vaikeaa niille jotka osaa...
on Becoming albumilla huipputeos Father joa syntyi päivässä.
Toisaalta varmasti on myös olemassa huippubiisejä joiden tekeminen on kestänyt pidempään.
Father biisihän on ilmiselvä kopio jostain jo olemassa olevasta biisistä -niin synkkä melankolinen ja teksti täynnä klisheitä ja hömppäähölynpölyä joka myy.
mielipide muusta puhumattakaan. faija on loistobiisi oli sit tarkotuksel tai wahingos syntyny mut on kuiteski.
Täyttä tuubaa koko kipale!
!!!
oot yhden soittimen loukus :)))
totesin..
olen havainnut. Olen toivonut näitä Juice Fruitin biisejä, mutta myös muita Arin biisejä. Ei tulosta.
Lieneekö sitten vika siinnä, että en ole mitään romaaneja perusteluksi laatinut, enkä muuten laadi. Jos ei ihan selvä pelkkä toive toimi, niin ei sitten.