kannataisiko mennä tutkimaan mitä koukkuniemen vanhuksille syötetään.
Hehän eivät valita mutta ovat ihmisiä niinkuin kaikki muutkin.
Kunnon ruokaa pitäisi heidänkin saada vai halutaanko heidät tappaa nälkään.
Hehän eivät valita mutta ovat ihmisiä niinkuin kaikki muutkin.
Kunnon ruokaa pitäisi heidänkin saada vai halutaanko heidät tappaa nälkään.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mitähän sulle on syötetty?
EI MINULLE VAAN VANHUKSILLE
kun koululaisille ja tarhalaisille, Säkö ottaisit senkin vähän pois?
sivuseikka. Pääasia: klassinen esimerkki, miten koulun perunat tuhotaan. Kuulemma pitäisi olla aivan helppoa onnistua tekemään muita kuin kuorittuja nahkaperunoita, mutta missä sitten on vika Tampereella?
Eikö tosiaan ole kykyä vai onko syytä laiskuus ja välinpitämättömyys?
Miksi vanhuksille ja koululaisille ei voida syöttää kuoriperunoita, koska kyllä jokaisen pitäisi osata kuoria ne omalla lautasellaan ja niin kiire ruokailussa ei saa ola, että siihen ei olisi aikaa.
Tässä tapauksessa. Kuoriperunoita on vaikeaa tarjoilla, koska nämä perunat ovat jo tukussa kuorittuina vakuumipakkaukseen pakattuina viileässä tilassa.
Myös valmiita raastesalaatteja myydään tukuissa näin.
Tietäisittepä vaan muut salaisudet...
Siinä se juju onkin: kuulemma tukunkin pakatuista perunoista pitäisi onnistua pakkaamaan onnistuneita kuorettomia perunoita.
Muuten, miksi yksi kauppa, jonka nimeä ei saa kai sanoa, myi onnistuneesti muoviin säilöttyjä kuoriperunoita, kysynpä vaan. Sekin on siis aivan mahdollista.
joku vaan kertoo omiaan.
Tunnetaanko sellaiset Tampereella.