Hyppikää

2324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hyppäys XP:stä Windows 7:aan tulee olemaan vielä isompi kuin XP:stä Vistaan. Voi sitä tulevaa kitinää, osa varmaan vaihtaa muihin käyttiksiin.
(Tosin voi sitä kitinää kun juuri ja juuri Windowsista jotain tajuavat joutuvat uuden eteen vaikka Linuxin kanssa. Ei sillä että Linux olisi vaikea, mutta tämä porukka ei vain osaa.)

Onneksi laitetuki on parempi kuin Vistan alkuaikoina, koska nythän se on Vistankin kanssa parempi, ja Windows 7 on nimestään huolimatta vain Windows 6.1 päivitys Vistalle.

Äänestä
  • Kyllähän se XP->Vista siirtyminen on oleellisesti sama kuin XP->Toisen Firman Käyttis. Eli halpisoheislaitteet mitkä toimii vaan XP:lle lakkaa toimimasta, ohjelmia menee uusiksi ja uutta joutuu opetella.

    "Mutku mä oon käyttäny tätä jo 5v emmä osaa emmä opi yhyy".

    Edessä se on jokaisella, rahaa vaan säästöpossuun uutta varten, olkoot se Windows 7 tai sitten joku toinen käyttis. ~Kaikki menee uusiksi!

    Itse suosittelen vaihtamaan kyllä jokaisen Windows XP käyttäjän vaihtamaan ohjelmat alustariippumattomaksi mitä pystyy koska nämä toimii aina parhaiten kun käyttiksiä vaihdellaan (mihin tahansa). On sitten helpompaa kun tietokone hajoo tai muutaman vuoden päästä kun on oikeasti pakko vaihtaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tonttu-ukot! kirjoitti:

http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=35348

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu