ei yksiöitä

Miten yliopiston ja amk:n johto luulee opsikeljoiden asuvan kaupungissa kun asuntoja ei ole tarjolla....se siitä itä-suomen yliopistosta / amk:sta. Onpahan OPM töitä!!!
7753
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

yksiöitä on tyhjillään mm. Sepänkadun ja Papinkadun risteyksessä ja isompia asuntoja paaaaljon tyhjinä Penttilässä, keskustassa ja Eteläkadulla

ei käy kauppa, ehkä ne pöllöpäät laittaa ne vuokralle

Äänestä
  • Noljakassa on kuulemma vaikeuksia myymisessä!

    Äänestä

...noita vapaita yksiöitäkin ainakin kun tiedustelin pari päivää sitte mesuilta ja avaralta. Keskustas vaan kyselin.

Äänestä

Eipä ole opiskelijan vuokrattavissa

Äänestä

Kyllä niitä Ellin asuntoja riittää kaikille.. Eka soluun asumaan ja sit myöhemmin saa sen yksiön.. Ei tarvii täällä valittaa turhia :)

Äänestä

Kuinka on oikeasti mahdollista, että tällä hetkellä ei ole asuntoja missään tarjolla vuokralle. Joka paikasta olen kysellyt ja ainoastaan pari kolmiota on ollut vapaana. Ei siis yksiöitä/ kaksioita ole ollenkaan vapaana.

Äänestä
  • ..useampiin palveluihin.
    Ei Joensuussa kodittomana tarvitse olla. Tiellä on mukavasti yksiöitö ensi hätään, ja kaksioita ja varsinkin omakotitaloja.

    Tarkistelepa ajan kanssa vaikka seuraavia internettejä:

    http://www.etuovi.com/
    http://www.oikotie.fi/
    http://www.joensuunvuokraasunnot.com/

    Kaupungin sivuilta löytyy myös lissää vaikka onhan ne vähän sekalaiset. Pistä paperit moneen paikkaan sisään, niin kyllä soittoja luulisi tulevan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaupungissa kirjoitti:

Miten yliopiston ja amk:n johto luulee opsikeljoiden asuvan kaupungissa kun asuntoja ei ole tarjolla....se siitä itä-suomen yliopistosta / amk:sta. Onpahan OPM töitä!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu