Vanhanen tartu oljenkorteen

Vanhanen olisit tarttunut Urpilaisen ojentamaan oljenkorteen. Nyt Soini vie sinua kuin "tuhkaämpäriä" ja äänet menee persulle. Nyt oikea reagointi asiaan olisi voinut käännyttää epäröivät takaisiin "kotiin", nyt ne meni lopullisesti Soinille.
264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on niin kehnoja ehdokkaita, ettei löydy yhtään jota viitsisi äänestää.

Äänestä
  • kaikki ystäviesikin äänet soinille
    vain siten herätät nukkuvat hölmöt.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön. kirjoitti:

Vanhanen olisit tarttunut Urpilaisen ojentamaan oljenkorteen. Nyt Soini vie sinua kuin "tuhkaämpäriä" ja äänet menee persulle. Nyt oikea reagointi asiaan olisi voinut käännyttää epäröivät takaisiin "kotiin", nyt ne meni lopullisesti Soinille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu