Missä murojen tekstit

Voisiko joku murobbs kertoa, missä vaiheessa lähes tuhannen sivun ketjua on seikkailut Winclubin sivuille tunkeutumisesta?

Kiitos avusta.
3851
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

  • Muronörde kirjoitti:

    Ihan ensimmäinen viittaus WinClubin sivuille aukijääneistä aukoista löytyy täältä:

    http://keskustelu.plaza.fi/muropaketti/bbs/t492865,400

    Käytännössä Clubilaisten sivujen ylläpitäjä ei vain osannut :)

    Aika hauska, turva-aukko kerrottiin palstalla noin klo 19.00. Vähän sen jälkeen joku tuhosi koko WinClubin tietokannan koneelta. Noin tunti tämän jälkeen Clubin sivuille tuli seuraava tiedote:

    "WinClubin sivusto on suljettu tänään 25.9.2007 tietokantapäivitysten vuoksi."

    Heh, joku teki tietomurron tietokantaan, kopioi sen itselleen ja tuhosi tämän jälkeen. Mutta eipä näkynyt Clubilta rikosilmoitusta tietomurrosta missään,pahoittelivat vain tilannetta :P

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


WC-sivuille tunkeutumisesta? kirjoitti:

Voisiko joku murobbs kertoa, missä vaiheessa lähes tuhannen sivun ketjua on seikkailut Winclubin sivuille tunkeutumisesta?

Kiitos avusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu