kommenttejaan keskustan puoluesihteerinä, sillä demariagentti saa kenkää vaalien jälkeen.
Jarmo Korhonen
jakelee viimeisiä
495
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Korhonenhan on korostanut, että hän johtaa puoluetoimistoa ja vaalityötä.
Häviön jälkeen on aivan oikein, että siitä vastuullinen lähtee kävelemään ja tilalle valitaan osaavampi henkilö tämän demareita nuoleskelevan kieroilijan tilalle.
vaaleissa käy, mutta Korhonen saa siirtyä omiensa pariin.
Kiero ketku, ja muutenkin demarimainen.
Voi olla että ei huoli Urpilainenkaan enään noin likaisen työn tekijää, joten joutuu yrittämään persuihin. Eikä huoli varmaan Soinikaan, niin sitten äijä varmaankin tekee itsarin tai alkaa ryyppäämään. Sama asia, vaikka tuo ryyppäminen voi olla tuollaiselle säälittävälle surkimukselle ainut keino, kun ei ole miestä muuhunkaan.
Eihän tuo ole täysjärkisen oloinen muutoinkaan.
Kepu on ihmeellinen puolue, sen puoluesihteerillä on kentällä paljon suurempi suosio kuin mitä puheenjohtajalla on, siitähän kesällä oli äänestyskin.
Vanhasen oikeistopolitiikan takana seisotaan siitä huolimatta, minusta tilannetta voisi verrata johonkin fundamentalistiseen islamilaisuuteen. Puheenjohtaja tekee enemmistön vastaista politiikkaa mutta kukaan, tai ainakin harva,uskaltaa sitä ääneen lausua.
Korhosella on puolueessa noin 70% kannatus ja Vanhasella 30%
Jos keskustan kentän enemmistö kannattaa Korhosta, mutta keskustaa äänestävien määrä vähenee Korhosen sooloilujen vuoksi, niin mikä lääkkeeksi?