pankki

Voiko pankkilainaa saada opiskelija 2000-3000€ jos takaaja löytyy?
4461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos kerran on maksukykyiset takaajat, niin onnistuu.

Äänestä
  • vaan yksi takaaja?

    Äänestä

Miksei opiskelija voisi saada lainaa niin paljon kun haluaa jos tulot on kunnossa? Itse tein viime viikolla hakemuksen kolmeen pankkiin n. 160 000€ asuntolainasta. Kaksi pankkia antoi päätöksen suoraan puhelimessa ja lähetti paperit kotiin, kolmas lupautui alustavasti puhelimessa ja pyysi käymään konttorilla juttelemassa.

Tulot opintojen ohelta osa-aikaisesta työstä, vaimo hoitovapaalla kotona.

Äänestä
  • Tervetuloa vaan velkavankeuteen :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lainaa.. kirjoitti:

Voiko pankkilainaa saada opiskelija 2000-3000€ jos takaaja löytyy?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu