Help me!

Wijffie

Bussikuski alkoi flirttaileen kanssani yli vuosi sitten, tapasimme silloin talloin bussissa ja aloimme juttelemaan. Jossain vaiheessa vaihdoimme puhelinnumeroita. Han soitteli, lahetteli sms:ja paivittain. No, melkein kaksi viikkoa sitten torstaina sovimme etta tapaamme seuraavana paivana lounastauollani ja etta han soittaa minulle ensin, mihin aikaan tavataan. Ei soittanut, eika ole sen jalkeen kuulunut miehesta yhtaan mitaan. Mika ihme meni vikaan? Jos mulkero ei voi edes ilmoittaa ettei enaa halua tavata, niin en kylla aio soittaa ja kysella peraan. Onko tama tavallista vesimiesmiehen kayttaytymista?
"ihastunut ja vihastunut harkanainen"

5

946

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • härkänainen myöskin

      Tapasin netin kautta vesimies miehen yli neljä kuukautta sitten.. Alussa hän oli oikein aktiivinen, viestitteli päivittäin ja soittelikin usein. Nykyisin harvemmin, saattaa mennä pari päivää kunnes laittaa viestiä. Menisi varmaan pidempäänkin ellen minä kyllästyisi hiljaisuuteen ja pistäisi viestiä hänelle. Eilen hän laittoi mukavan viestin ja kyseli kuulumisia. Vastasin ja kyselin hänen kuulumisia. Ei vastausta.. vieläkään.. Toivon että jos jotain kysyn niin saan myös vastauksen. En tiedä, vaikealta tuntuu. Vakuuttaa tykkäävänsä viesteissä ja silloin harvoin kun kohdataan. Ennen tavattiin kerran viikossa, nyt viime kerrasta on kulunut jo muutama viikko. Hänen kiireidensä vuoksi tapaamiset aina peruuntuu, milloin minkäkin syyn takia..

      Itse hän alussa kertoi että haluaa ottaa rauhallisesti. Tässä sitä nyt otetaan sitten rauhallisesti ja minulla tunne että juttu kuivuu kasaan ja menee kokoajan huonompaan suuntaan.. Haluaisin enemmän huomiota häneltä ja tavata useammin, mutta jatkuvasti tunne että en mahdu hänen elämäänsä. Olenkin ajatellut että jos ja kun seuraavan tapaamme on asioista keskusteltava, koska tällainen tilanne rassaa. Haluaisin oikean suhteen, en tällaista. Mutta se taitaa olla vesimiemiehen kanssa mahdottomuus.. Härkä ja vesimies varmaan todella huono yhdistemä.. Tarviiks vesimies vaan niin paljon omaa rauhaa ja vapautta?

      • näki jä

        Härkä ja vesimies neliössä toisiinsa nähden. Ei tuuu mittään, ei niin mittään.


      • Wijffie

        Mutta viestini kirjoittamisen jalkeen han soitti! Kysyin missa oli luuhannut ja kertoi olleensa viikon lomalla! Oli saanut matkan lahjana naisystavaltaan, joka oli tietysti matkalla mukana!
        Sovittiin, etta soitellaan ja/tai tavataan, mutta: tama mies on nyt sitten siirretty historian kirjoihin...

        Ei enaa vihastunut eika edes ihastunut harkanainen!


    • pohjalaenen

      Ei kuullosta tutulta itse olen vesimies ja jos itse lähetän viestin ystävälleni jos hän ei vastaa vietiini niin kyllä saman päivän aikana soitan.

    • akuankka1985

      asdasdasdasdasasdasdasasdsd

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?

      Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä
      Maailman menoa
      112
      6007
    2. Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta

      Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama
      Maailman menoa
      81
      5529
    3. Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille

      Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve
      Maailman menoa
      136
      4125
    4. Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa

      asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu
      Maailman menoa
      216
      2867
    5. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      78
      2836
    6. Mitä tapahtui?

      Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?
      Kiuruvesi
      33
      2730
    7. Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta
      Maailman menoa
      83
      2534
    8. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      90
      2288
    9. Mitä haluaisit sanoa kaivatullesi tänään?

      Mitä ajatuksia hänestä ja tilanteesta ylipäätään 💖
      Ikävä
      182
      2113
    10. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      43
      1676
    Aihe