Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Koko oikeastiko

Aika naurettava ja ikuinen kinastelun aihe täällä. Itselläni on ihan normaalikokoinen varustus 18cm pituutta ja ympärysmitta jotain 15 paikkeilla eikä kukaan nainen ole ikinä valittanut että olisi liian pieni.Isoksi on kyllä sanottu mutta ei sentti sinne tai tänne vaikuta oikeasti kenenkään naiseen.Muut asiat ratkaisee kuin elimen koko idiootit..
62206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ei muka mitään.

Sentti sinne ja olisit kuningas, sentti tänne ja olisit kuningatar.

Äänestä

Milanon yliopisto on tehnyt eu:n pyynnöstä tutkimuksen penisten koosta. Syynä kondomiteollisuuden pyynnöt sekä eu:lle tulvivat valitukset kondomien riittämättömästä koosta.

Koko tutkimus on luettavissa Milanon yliopiston verkkosivuilta.

http://www.unimib.it/

Lyhyt yhteenveto Laura Circolarin tekemästä tutkimuksesta.

Otanta oli yli 30 000 miestä, yli 18 -vuotiaista tasaisesti kaikista eu maista.

Penisten pituuksissa päästiin seuraaviin tuloksiin.

Keskimitta 29cm
Alle 18cm penis löytyy noin 1% miehistä
Alle 15cm vain 2% miehistä
Yli 21cm noin 30% miehistä
Yli 27cm noin 40% miehistä
Yli 32cm noin 20% miehistä
Yli 40cm noin 7% miehistä

Tässä karkeasti pituudet, tarkemmat tiedot löytyy todellakin tuolta em. mainitulta verkkosivulta.

Eli tässä on nyt faktaa ja voimme lopettaa keskustelun siitä, että keskimitta olisi jotain 13-15cm..

Äänestä
  • tainnu mennä pikkasen väärin :D!

    Äänestä

Niin helppohan se sun on sanoa ku sulla sentään on 18 cm..

Äänestä

Taitaisi kuitenkin olla mukava saada muutama sentti lisää?

Äänestä

mul on kans tuota luokkaa mut sentti eroa.. 19cm pitkä ja 16cm paksuus ja naiset pitäneet hyvin normaalina. kukaan ei ole vielä jättänyt että olisi liian pieni.. toistaiseksi.

oon kuullu et normaali paksuus oli tuo kaljapullon ympärys ,eli jos sen alle selvästi on ni yhdyntää ei kannata yrittää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ukkeli 22 kirjoitti:

Aika naurettava ja ikuinen kinastelun aihe täällä. Itselläni on ihan normaalikokoinen varustus 18cm pituutta ja ympärysmitta jotain 15 paikkeilla eikä kukaan nainen ole ikinä valittanut että olisi liian pieni.Isoksi on kyllä sanottu mutta ei sentti sinne tai tänne vaikuta oikeasti kenenkään naiseen.Muut asiat ratkaisee kuin elimen koko idiootit..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu