Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Jääkiekkoa

1 HPK - Tappara 1
1,80

3 Ilves - Ässät 1
1,55

5 JYP - Lukko 1
1,65

46 KooKoo - LeKi 1
1,45


Pelitapa: Tavallinen (Rivejä: 1 kpl)
Kokonaiskerroin: 6,67
7300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tepolta lensi koffit näppikselle viestiäsi lukiessa et sillei hei! Tuo rivi ei osu edes hyvällä onnella hei!

Äänestä

Kerrohan mulle että mitä järkeä voi nähdä tuommoisesssa rivissä? No minäpä kerron. Ei mitään! Siis ei mitään järkeä.
Neljä suht pienikertoimista, ei helvetti.

Äänestä
  • tässä niitä sitten on.

    Eisbären Berliini - Frankfurt Lions
    1 (1,55)

    EC Pasut VSV - EC Graz 99ers
    1 (1,60)

    Alba Volan Fevita - HDD ZM Olimpija
    1 (1,60)

    AIK - Leksands IF
    2 (1,60)

    Herlev Hornets - Herning Blue Fox
    2 (1,40)

    Odense Bulldogs - Esbjerg fB Ishockey
    1 (1,50)

    Rødovre Mighty Bulls - Frederikshavn White Hawks
    1 (1,30)

    Kokonaiskerroin: 17,33

    Äänestä

  • Aina kannattaa pelata sitä joukkuetta joka voittaa. Kertoimilla ei ole vedonlyönnissä mitään merkitystä jos aina pelaat sitä joukkuetta joka voittaa,eikö niin.
    Jos joukkueelle annetaan kertoimeksi 3.4 ja se häviää ottelunsa niin kannattaako sitä pelata vaikka onkin hyvä kerroin??

    Äänestä

  • jakuzi.. kirjoitti:

    Aina kannattaa pelata sitä joukkuetta joka voittaa. Kertoimilla ei ole vedonlyönnissä mitään merkitystä jos aina pelaat sitä joukkuetta joka voittaa,eikö niin.
    Jos joukkueelle annetaan kertoimeksi 3.4 ja se häviää ottelunsa niin kannattaako sitä pelata vaikka onkin hyvä kerroin??

    Joo, mutta ei mitään järkeä neljässä pienikertoimisessa pelissä samalla lapulla.
    Mieluummin vaikka kaksi tuplaa ja panosta pikkuisen enemmän, riski huomattavasti pienempi.
    Yleensä neljästä ainakin yksi pettää.
    Tämmöiset rivit voivat osua oikein joka kahdeksannella kerralla, joten laskt sitten millä tavoin vaan niin voitolle et jää.
    Mutta eikös se olekin niin että vain voittoisat kupongit muistetaan, kukapa nyt häviöitä tunnustaa, heh?

    Äänestä

kerho ja jyppi kusevat et sillei hei

Äänestä

tai siis kirjoitin. Lopeta tuommoisten rivien pelaamiset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vetorivi kirjoitti:

1 HPK - Tappara 1
1,80

3 Ilves - Ässät 1
1,55

5 JYP - Lukko 1
1,65

46 KooKoo - LeKi 1
1,45


Pelitapa: Tavallinen (Rivejä: 1 kpl)
Kokonaiskerroin: 6,67

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu