Mikä on sen yksisuuntaisen kadun nimi joka on rannan ja viljasiilojen välissä Sittarista Kauppalinnaan päin. Siis se katu jonka vieressä lukee 'ELVIS OLI KALA'. Missään kartassa eikä kadunkulmissa nimeä ei mainita.
Mikä katu nimeltään?
5
700
Vastaukset
- lukea enää!
joku lie töhriny omiaan siihen päälle.
- gigolos
joku oluttehtaankatu tai tie..... jotai ainaki sinne päi....
- ENTINEN PANIJA
PANU
- tonto73
se ei ole mikään varsinainen katu, eikä muukaan, muistan lapsuudesta kun siinä oli puita ja vieressä kulki junanraide syväsatamaan. pieni tien pisto oli vaan siellä viljan lastaus päädyssä(sittarin puolella) raide poistuis, jäljelle jäi sepeli ja viereen tuli poistumistie marketilta.. sehän ei voi kadun nimeä saada koskaan, koska sen varrella ei ole ihmis asutusta.. itse voisin sille ristie nimen. rahanmenetyksentie 13.
- Helmut Ringelman
Tupakalla halkopinojenvälissä, kun pinattin koulusta. Elikkä puistokadulla olimme koulussa.
Minusta hyvä nimi olisi immenkalvonkatu, koska näitä poksauteltiin poikiloitten kanssa oikein urakalla. Oltiin aika kovia jätkiä :-)))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.315296- 363681
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1833253- 112485
- 292092
- 121977
- 1631856
- 1051342
- 141288
- 1371144