Demarit ei hauku muita

puolueita.

On todella kiitettävää toimintaa demareilta kun eivät ole lähteneet tohon toisten haukkumiseen kuten vasssareiden Lommi, koko kokkari ryhmä ja pesun Taipale, Hirvonen, Eerola. Ei toisten haukkumisella kuntaa paranneta.

14

454

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • demari,ainut

      puolue näillä palstoilla,joka ei pyri valtuustoon toisia mollaamalla!

    • xzczxc

      demarit tekee sen anonyymeinä, mutta tekee silti kun ei nimellään uskalla arvostella. haukkuminen ja arvostelu on kaksi eri asiaa!

    • Ketä Demarit haukkuisivat? Itseäänkö? He ovat vuosikymmeniä päättäneet lähes yksivaltiaan tavoin Kotkan asioista. Nyt jos Sdp kärsii rökäletappion ja joutuu keskisuuren puolueen asemaan alkaa sieltäkin varmasti jatkossa tulla arvostelua suurinta tai suurempia ryhmiä kohtaan. Ja kenties aito yhteistyö esimerkiksi Vasemmistoliiton kanssa alkaa kiinnostamaan.


      Kyllä Demarien kunnallisvaaliohjelmasta löytyy paljon hyviä asioita jotka Vasemmistoliitto voi allekirjoittaa mutta niin on muillakin puolueilla hyvät ohjelmat. Tärkeintä on että niistä myös pidetään kiini ettei tule petettyä äänestäjiä. Ja näitä lupauksia tulen mielenkiinnolla seuraamaan. Ja jos niitä lupauksisa ei pidetä ja tulevaisuudessa muistutan, että niitä vaalilupauksia on rikottu niin älkää sitten kirjoitelko, että taas Vasemmistoliitto haukkuu ja kyllä on törkeää peliä. Voimia vaalityöhön. Äänestäjät päättää päättäjät ja meidän on oltava rehellisiä äänestäjille.



      Terveisin: Semi Lommi Kotkan Vasemmistoliitto ry:n puheenjohtaja

      • kuin pesulaiset!

        Tarkista puoluekantasi!


      • örvellystä
        kuin pesulaiset! kirjoitti:

        Tarkista puoluekantasi!

        populisti paskaa suoltaa


      • demareita
        örvellystä kirjoitti:

        populisti paskaa suoltaa

        Koska teidän johdollanne ei Kotkan koulurakennuksia ole ajallaan korjattu. Sama koskee monia päiväkoteja. Useat niistä on homeessa. Jos yksityisellä home haisee, vika korjataan.
        Toiseksi ette juuri kuuntele ihmisiä (jonka seurauksena äänimääränne laskee).
        Kolmanneksi olette luopuneet arvokkaista arvoistanne, joilla Suomea on rakennettu.
        Neljänneksi. harrastatte alibudjetointia vuodesta toiseen. Tämä koskee erityisesti kunnan palkkalistoilla olevia. (selkänahka tiukoilla)
        Viidenneksi. Investoitte jatkuvasti ei-lakisääteisiin juttuihin. Yrittäminen jääköön yrittäjille.
        Kuudenneksi.Ette koskaan kerro, mistä nämä ihme investoinnit sikiävät (200 000€:n huoltorakennus esim. Sapokkaan)
        Lopuksi. Olen niin kyllästynyt valtapuolue sos.demin toimiin, etten enää äänestä sitä ikinä.
        Ja nyt on pesun aika.


      • tarvinut ilmoittaa,
        demareita kirjoitti:

        Koska teidän johdollanne ei Kotkan koulurakennuksia ole ajallaan korjattu. Sama koskee monia päiväkoteja. Useat niistä on homeessa. Jos yksityisellä home haisee, vika korjataan.
        Toiseksi ette juuri kuuntele ihmisiä (jonka seurauksena äänimääränne laskee).
        Kolmanneksi olette luopuneet arvokkaista arvoistanne, joilla Suomea on rakennettu.
        Neljänneksi. harrastatte alibudjetointia vuodesta toiseen. Tämä koskee erityisesti kunnan palkkalistoilla olevia. (selkänahka tiukoilla)
        Viidenneksi. Investoitte jatkuvasti ei-lakisääteisiin juttuihin. Yrittäminen jääköön yrittäjille.
        Kuudenneksi.Ette koskaan kerro, mistä nämä ihme investoinnit sikiävät (200 000€:n huoltorakennus esim. Sapokkaan)
        Lopuksi. Olen niin kyllästynyt valtapuolue sos.demin toimiin, etten enää äänestä sitä ikinä.
        Ja nyt on pesun aika.

        että olet persu!


      • KimSoares

        vaikka kuun taivaalta näin vaalien alla. Myös vasemmistoliitto lupailee kovin paljon.

        Minusta pitäisi aina pystyä perustelemaan MITEN ne asiat aikoo toteuttaa, joista vaahtoaa. Kuka tahansa voi sanoa esimerkiksi että "Lupaan että yhtään kyläkoulua ei lopeteta." Tyhjää sanahelinää, ei se sanomalla onnistu.

        Pitää osata katsoa kokonaisuuksia ja perustella miten asiat sitten voisi tehdä paremmin.

        Esimerkkiä voi katsoa vaikka täältä ;-)

        http://www.soares.fi


        Kim Soares (Sd.)

        214


    • mitä nyt vähäsen, Sirpa kehui kovista arvoista toissa keväänä, nimimerkin taakse on tullut sitten populisti, pellet, itse olen jonkun mukaan maahanmuuttajan irvikuva, mitä lienee sekin tarkoitta.
      Vastuuttomuudesta ei kai vastuu voi olla kun ei ole annettu.
      Nimimerkeistä on vaikea sanoa kuka sen taakse kätkeytyy.
      Itse en ainakaan muista että olisin haukkunut jotain toista ryhmä tai henkilö kovin pahasti.

      Van Wonterghem Freddy
      Kotkan Perussuomalaiset ry
      Puheenjohtaja

      • ei pesulaiset ehdokkaat,

        enää niin kovasti,mutta se tukijoukko mollailee liikaa!


      • haluu sano?

        Onko sinä asiaa? Eikö kuka hauku sinu. Sinu pita oppi suomi jos olla suomi?


      • haluu sano? kirjoitti:

        Onko sinä asiaa? Eikö kuka hauku sinu. Sinu pita oppi suomi jos olla suomi?

        takaisi hiekalaatiko, hiekalaatko soomelasi, vaalit on isojen setien ja tätien asia.


    • jori p

      Entäs mitä ite nyt teet,kehut vasurit ja pesut oikein nimeltä,mikä mun mielestäni osoittaa jonkun asteista alalautteela tai peräti lattiakaivossa kylvetettyä ja sille tasolle jäänyttä säälittävää raukkaa,nimimerkin takan piilossa!!


      jorma k nykänrn
      sit.vas 139
      alahovi

      • Juho Eerola

        Oli muuten Jorma hyvä huomio!
        Muistetaanpa kaikki Oiva Lohtanderin esittämä hahmo eduskuntavaalien alla. Jos ei se ollut pilkkaa, niin mitä sitten?
        Voisin nimetä monta demaria, jotka ovat aika rumasti nimeltä julkisesti arvostelleet esimerkiksi juuri Perussuomalaisia, mutta jätetään nyt. Minä kun en ole sellainen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      17
      2573
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      92
      2465
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      202
      1344
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      121
      1238
    5. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      89
      1228
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      279
      1141
    7. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      18
      974
    8. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      949
    9. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      12
      937
    10. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      59
      863
    Aihe