Katainen ja Vanhanen

Katainen esiintyi oikein valtiomiesmäisesti ja tiesi mistä puhui, pisti luun kurkuun Jutta typykälle!
Hienoa Katainen!
4131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kyllä Jyrki on paras valtiovarainministeri mitä suomella voi olla!

Äänestä
  • Katsotaan nyt ensin miten Jyrki kehittyy, jos kuten Iiro Viinanen vanhemmiten, joka vaatii syvällä rintaäänellä tuhdimpia veroja suuritu_loisille!

    Äänestä

niitä ne on!

Äänestä
  • cccp

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


parhaat! kirjoitti:

Katainen esiintyi oikein valtiomiesmäisesti ja tiesi mistä puhui, pisti luun kurkuun Jutta typykälle!
Hienoa Katainen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu