saattaa jopa peruuntua,useinhan kakkoskeikat peruuntuu tai ovat muuten surkeempia ja lyhyempiä.Paskempi juttu ku on liput maanantaille,pitänee koittaa saada vaihdettuu sunnuntailippuihin.
Maanantain (B) keikka..
10
1288
Vastaukset
- sepistn
mitä hittoa sä oikeen höpötät :D uskomatonta pähkäilyä.
- ezek.
nii joo, no nyt tuli ostettua liput turhaan, pitäsköhän varmuudenvuoksi repiä ne ni ei sit enää niin harmittas ku jos ne peruukin?
- Neiddis-89-
Saahan peruuntuessa rahat takaisin,mutta tottahan tuo avaus on,kakkoskeikka on aina b-keikka.
Johan jätkätki on puhki sen verran et aina on lyhyempi ja settikin usein sitä suntätä.
Esim Gunnareiltahan jäi lähes aina kakkoskeikat pitämättä.Lähinnä tietty siks et heebot oli nii kanuunassa,mikä ny ei Metallican kohdal oo nii suuri pelko.
Mut kuitenki... - ezek.
Neiddis-89- kirjoitti:
Saahan peruuntuessa rahat takaisin,mutta tottahan tuo avaus on,kakkoskeikka on aina b-keikka.
Johan jätkätki on puhki sen verran et aina on lyhyempi ja settikin usein sitä suntätä.
Esim Gunnareiltahan jäi lähes aina kakkoskeikat pitämättä.Lähinnä tietty siks et heebot oli nii kanuunassa,mikä ny ei Metallican kohdal oo nii suuri pelko.
Mut kuitenki...ajatellaampa vaikka näin jotta metallica soittaa ekakeikan paikassa A ja seuraavana päivänä paikassa B jne, ni soittaako ne päivä päivältä surkeemmin tai kykenevätkö soittamaan ollenkaan?
- Neiddis-89-
ezek. kirjoitti:
ajatellaampa vaikka näin jotta metallica soittaa ekakeikan paikassa A ja seuraavana päivänä paikassa B jne, ni soittaako ne päivä päivältä surkeemmin tai kykenevätkö soittamaan ollenkaan?
Ensin paikassa A ja sitten paikassa B.Uusi paikka uusi asenne. Mut kun jäädään samaan paikkaan tietty puudutus iskee,kai sen jokainen voi itse kohdaltaakin miettii.
B keikka on aina B keikka...
- heh heh heh
Kipeitä olette, jos olisitte käyneet useammalla Metallican keikalla, niin tietäisitte, ettekä edes kirjoittaisi B - keikasta. Metallica on fani ystävällinen. Muistelkaas kesää - 07! Sunnuntaina ottavat tuntumaa yleisöön, lämmittelevät suomiyleisön ja maanantaina räjähtää :-))
Liput kummallekin päivälle, joten katsotaan ...- Helmut2000
Kyllä mullakin se mielikuva on että kakkoskeikka on aina "B" keikka.
- jos bändi haluaa..
tehdä vaikutuksen kriitikoihin niin sit kannattaa panostaa siihen A-keikkaan, jota sitten repostellaan lehtien palstoilla.
En kuitenkaan usko että B ois Metallican tapauksessa jotenkin b-luokan keikka. Sitäpaitsi täytyy muistaa, että Metallicalla on tapana tehdä päivästä toiseen muutoksia settilistassa joten kyse on siinäkin mielessä eri keikka.
Itse olen menossa ekalle keikalle mutta yhtä hyvin oisin voinu mennä maanantainakin.- b-keikka
mitenkähän ne vetää sitten Köpiksessä sen neljännen keikan? Kirk varmaan käy pierasemassa ja bändi lähtee pois! Soittavat Suomessakin kaksi erillaista keikkaa, uudet biisit on samat mutta vaihtavat joka ilta settilistaa.
- slayer666
b-keikka kirjoitti:
mitenkähän ne vetää sitten Köpiksessä sen neljännen keikan? Kirk varmaan käy pierasemassa ja bändi lähtee pois! Soittavat Suomessakin kaksi erillaista keikkaa, uudet biisit on samat mutta vaihtavat joka ilta settilistaa.
mitenhän se köpiksen viides keikka sitten.. Mustaine varmaan soittaa akustisesti yksin vanhoja metallicabiisejä:) Metallica on ihan yhtä kova joka helvetin ilta ja settilista on ihan just yhtä pitkä illasta toiseen.. Sen verran pitkään oon sitä bändiä seurannu että voin kyllä luvata että maanantai on vähintään yhtä kova ku sunnuntai..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1264650Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv732683Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?801695Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91176- 46896
- 66892
- 21873
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122853Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N68838Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50799