Jutta on seuraava

Sitten Suomi on voimakkan naisen johdossa.
6238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat
  • tekstistä..
    "Keskeisenä Sdp:n arvona hän pitää tasa-arvoa".

    AHAHHAHAHAH.. mitä sana tasa-arvo tarkoittaa urpilaisen mielestä?
    en pidä sitä tasa-arvona kun maahanmuuttajat saa kaiken mahdollisen luksus hoidon ja jopa ilmaisen koulutuksen, mistä taas suomalainen joutuu maksamaan. tasa-arvoa todellakin. voisin luetella näitä muualta maailmasta tulleiden etuuksia vaikka kokonaisen A4.

    Äänestä

sitten kovin korkealla.
"voimakas" Urpilainen on ainakin huutelemaan, siihen sen kyvyt jäävätkin.

Äänestä

Demarit jämähtivät oppositioon ja pysyvät siellä,
kiitos Mooseksen harjoittaman "ohi Kokoomuksesta oikealta"-politiikan.
Muisti ei ole niin lyhyt kuin luullaan.

Äänestä

Tällä kertaa ÄÄNESTÄMME PERUSSUOMALAISIA TURVALLISUUDEN JA VAPAUDEN PUOLESTA, 2008 kunnallisvaaleissa kaikki äänet ratkaisevat: KUNTALIITON HALLITUSPAIKKA ON JAOSSA JA SE SAADAAN PERUSSUOMALAISILLE?

EU-parlamentissa ja kuntaliiton hallituksessa on suunnilleen saman verran edustajia, joten on mahdollista

- saada kuntaliiton paikka
- eu-parlamenttipaikka

suomalaisuuden edustajille, pois ruotsinkielisiltä.


Suomalaisella on oikeus valita opiskelemansa kielet järkevästi.

Rkp:n nurkkautuminen vähentää pakkoruotsituksen mahdollisuutta Rkp:n joutuessa jättämään yhä uusia elimiä: EU-parlamentti, kuntaliitto jne.
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Perussuomalaiset voivat pudottaa Rkpn kuntaliiton hallituksesta/1135240295787

Jos perussuomalaisten kannatus ohittaa Rkp:n kannatuksen viikon päästä käytävissä kuntavaaleissa, perussuomalaiset todennäköisesti pudottavat Rkp:n kuntaliiton hallituksesta. Rkp:llä on tällä hetkellä yksi paikka kuntaliiton 15-paikkaisessa hallituksessa, perussuomalaisilla ei yhtään.






Tee kaupunki turvalliseksi elää: äänestä perussuomalaisia
http://www.vartti.fi/artikkeli/0e561a6f-5118-4c09-961b-7e3f29f40c6c

Noin 25-vuotias nainen raiskattiin Kaisaniemen puistossa tiistaiaamuna noin kello neljän aikaan.

Nainen oli lähtenyt kellon kolmen jälkeen yöllä kävelemään ravintolasta Mikonkatua pitkin Kaisaniemen puistoon. Puistossa naisen kimppuun oli hyökännyt kolmen-neljän miehen joukko.

Nainen kertoi, että miehet olivat raiskanneet hänet kello 3.45-4.15 välisenä aikana. Miehet olivat naisen mukaan tummaihoisia.

Äänestä

Ihan vaan tiedoksi Sinulle, että Jutta ei ole pääministeri eikä hänestä tule pääministeriä.
Maan seuraava pääministeri on ilman muuta nykyinen valtiovarainministeri ja "varapääministeri" Jyrki Katainen, joka petraa hommissa koko ajan sekä saa lisää valtiomiesmäisyyttä ja vakuttavuutta persoonaansa. Jyrki on voittajien sukua!
Jyrki siis pääministerinä vuodesta 2011 eteenpäin ainakin kaksi kautta. Joten Jutta voi panna ministeri- ja myös pääministerihaaveet jäihin toistaikseksi.

Kova näkyy olevan Jutalla pyrky ja vallanhimo, mutta henkilökohtaiset ominaisuudet ja kyvyt eivät missään tapauksessa tällä blondityttelillä riitä ministerintehtäviin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


pääministerimme kirjoitti:

Sitten Suomi on voimakkan naisen johdossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu