kannata äänestää eikä perussuomalaisia.Siitä ei tule muuta kuin itkua ja hammasten kiristelyä ja valituksia ja muiden ihmisten haukkumista.Kyllähän nykyajan ihmiset osaa ajatella omilla aivoillaan.Mitä ne valtuustossa tekee,ei mitään .Asiota vaan jarruttelevat ja tekevät älyttömiä aloitteita kuten hiihtoputki ja että kaikki virkamiesten asioiden valmistelut pitäisi kertoa netissä ja lehdissä.Höpsistä.
Vasemmistoliittoa
ei sitten
8232
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
menossa minun perustaman matkailuyrityksen yhdeksi toimi-alaksi,että siihen ei silloin käytetä yhteiskunnan varoja.
vasemistoliiton lipsahduksen omalle kontollesi ettei se vie niiltä ääniä.Kukahan se hupsun aloitteen teki ja vielä viime valtuuston kokouksessa kyseli aloitteensa perään?
sotkamossakaan kannata ja täältä puuttuu sellaiset majoitustilat joissa mahtuu isot hiihtäjämäärät asumaan.Pannaanko ne laavulle asumaan jonnekkin korpeen.
hiihtotunneliasian selvittämistä.
Ja
syynä siihen oli poikkeukselliset edellytykset eli Valiolta vapautuvat kylmälaitteistot.
olisi tullu meille veronmaksajille kalliiksi.
emme tiedä vielä.
Sen tiedämme, että niillä kylmälaitteilla toimi koko
valion haapaveden tehtaiden kylmävarastot.
samanlaisilla laitteilla toimii vasuri-eskon selvityksen mukaan myös luistelukeskus.
Vanhoja kompuraromujako laittaisit kalliilla asennushinnalla.
tuonkin epäilyksen vuoksi tarpeen.