En voi sietää ihmisiä

Jere

Jumalauta!!!
Puhelin soi. Väsyttää vielä edellisillan jäljiltä ja mutsi soittaa aamusta. Päläpäläpäläpäläpälä!!!! Jumalauta sitä tarinan määrää. Ei vois vähempää kiinnostaa.
Saatana!!! Silmänsä saa kiinni niin eikös jo lehtikauppias soittele. On se perkele että niitä lehtiä riittää niin halvalla päivästä toiseen. Pyyhin perseen tuommosilla roskapapereilla.

Illasta hetki aikaa töitten jälkeen olla ja rentoutua pihakeinussa. Ja vittujen kevät. Naapuri tuntuu asuvan meillä, kun joka saatanan päivä jaksaa raahata ruhonsa tänne. On se perkele, ettei ihmiset viihdy omissa kodeissaan. Aina ängettävä perseensä toisten nurkkiin. Työkaverikin jatkuvasti tekemässä tuloaan kylään. Koko ajan saa olla keksimässä verukkeita, ettei ole kotona. Jumalauta eikö teillä ihmisillä ole muita tuttuja.
Kun sais olla kolmekin viikkoa ilman kenenkään kotikäynteja ja puhelinterroria. Lepäisi hermot edes hetken. Millä vitulla te muut hankitte sitä omaa aikaa, kun muut väen vängällä tunkeutuvat elämäänne? Ja erehdyppäs täällä antamaan jollekin mailiosoitteesi. Saatanamoista roskapostin lähettämistä joka helevetin päivä. Joka päivä pitäis jaksaa tulla sättimään.Saatana!!! Antakaa ihmisten olla! Ja mikä helevetin tilivelvollinen sitä kukaan on elämästään toisille. Saatananmoista kyselemistä! Perkele!

7

1292

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Arrrg

      Oon ihan samaa mieltä...toivottavasti aurinko paistaa vielä risukasaan.

    • Idiootti

      Sanot niille, että sää oot nyt anti-sosiaalisella tuulella ja jos et vitun paska lähe siitä vetää, niin isken sun kallos palasiks! Lupaat vielä perään soitella heti, kun rupeat taas sosiaaliseksi. Jos ne ei lähde, niin rupeat heittelemään niitä esineillä ja uhkaat soittaa poliisille kotirauhan häiritsemisestä.

      Puhelinmyyjiltä kysyt heti suoraan ensi alkuun nimeä ja osoitetta. Jos eivät anna, kerrot että et tilaa varmaan mitään keneltäkään jota et tunne. Jos antavat, kysyt seuraavaksi ketä talossa asuu ja mihin kellon aikaan kukakin on kotona. Jos ei tuosta tajua lopettaa puhelua, kysyt seuraavaksi onko kukaan perheestä syötävän tai seksikkään näköinen.

      Puhelusta pääsee kans nopeasti eroon perustoteamuksella "akku loppuu" ja virta pois päältä.

      En mää ainakaan osaa hankkia omaa aikaa kuin ajamalla väkipakolla kaikki idiootit tiehensä. Tämä pitää tietenkin tehdä sillä tavalla, että ne itse haluavat pysyä kaukana musta.

    • NiukuNauku

      No mutta..
      Puhelin pois päältä niin johan loppuu pirinä ja piipitys. Ja vielä kun ruuvaa ovikellon irti ja/tai summerin pyörryksiin niin kaikenmaailman naapurit ja muut kummitukset pysyy poissa. Ja pakkoko sitä on ovea edes avata jos jännin sisääntulija on TV-lupatarkastaja. Tietokoneenkin voi vetästä seinästä, ei tule sättimiskaverit olohuoneeseen. Ja teippaa vielä postiluukku kiinni, niin pysyy roskaposti poissa, samalla myös laskut ja muu epämiellyttävä Jobin posti lakkaa tulemasta siihen paikkaan.

      Näitä ohjeita seuraamalla löydät sisäisen rauhan ja levon sielullesi.
      Jumalan rauhaa.

    • vain

      Vedä töpseli irti seinästä/ pane känny kiinni, sano kaikille, jotka tekevät itseään tykö, ettei sinua voisi vähempää kiinnostaa, että toivot potentiaalisten ystäviesi/vanhempiesi hilaavan perseensä ulos sinun maailmastasi, niin eiköhän se siitä helpota. muistat vain sitten kun itse tarvitsisit apua/seuraa/olkapäätä, pitää edelleen tiukasti perseesi omalla sohvallasi ja toimia terapeuttina/auttajana itse itsellesi.
      lykkyä.

    • Jusa

      Tuo oli tosi hyvä, itselläni on vähän samanlainen juttu. Jotenkin tuntuu että kaikki olettavat kaikkien olevan automaattisesti kauhean sosiaalisia. Rauhassa olon tarvetta ei enää kunnioiteta tässä mediaähkyisessä maailmassa. Onneksi olen sen verran vittumainen ja vittumaisen näköinen persoona että ongelma ei osaltani ole muodostunut vakavaksi.

      Ei muuta kuin lykkyä tykö.

      Jusa

    • Tupperwaari

      Minä en enää vastannut puhelimeen enkä avannut ovea. Jokin raja yksityisyydelläkin on oltava! Näytin seurassa selvästi, että olen väsynyt, on omia asioita; ts. en todellakaan KUUNNELLUT ystävieni iänikuisia juttuja rakennekynsistä tai muusta paskasta.

      Kaikkea ei tarvitse niellä. Ilmoita ihmisille omat rajasi.

    • Anonyymi

      Mä tykkään ihmisistä mun lautasella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      65
      998
    2. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      69
      742
    3. Viesti sinulle

      Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️
      Ikävä
      40
      706
    4. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      145
      692
    5. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

      Hyvää matkaa.
      Ikävä
      72
      656
    6. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      37
      645
    7. SAHIMÄKI LOPETA

      Miksi käyt Tupamäen Pekan kimppuun.?? Hänen asia mitä hän tekee tiloillaan. Oletko omista POTKUISTASI yhä katkera turve
      Ähtäri
      46
      633
    8. Ikävö sinua nainen!

      Rakastan sua! ❤️💛❤️💜🧡🧡💚🤎:💜💜❤️
      Ikävä
      43
      570
    9. Rakas, rakkaampi, rakkain

      Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m
      Sinkut
      112
      535
    10. Mitä sinulle on tapahtunut lapsena

      Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)
      Ikävä
      70
      522
    11. Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.

      Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k
      Sinkut
      188
      522
    12. Haluan purkaa vielä tuntemuksia

      Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei
      Ikävä
      19
      520
    13. Ketä ajattelen

      kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v
      Ikävä
      18
      471
    14. Pilkettä sunnuntain silmässä

      😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto
      Sinkut
      62
      406
    15. Sara Sieppi ja hissi tänään

      Voi helvetin helvetti. Nytkö tätä naikkosta täytyy palvoa ja antaa etuoikeus hissiin, kun hän on vääntänyt kakaran maail
      Kotimaiset julkkisjuorut
      99
      388
    16. Kyllä tiedän sun

      Likaiset pelit selän takana
      Ikävä
      43
      385
    17. Jos olet aidosti jostakin

      kiinnostunut, niin yrität myös lähestyä irl. 😁
      Ikävä
      52
      383
    18. Tiedätkö kun on

      Ikävä sinua melko usein.
      Ikävä
      17
      382
    19. Työttömän miehen ihmisarvo

      ..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline
      Sinkut
      101
      375
    20. YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.

      Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene
      Ähtäri
      22
      358
    Aihe