Lamalla pelottelu ei auta mitään,

Nyt tarvitaan pelottelun sijasta kannustusta, että jokainen kynnelle kykenevä sijoittaa suomalaiseen työhön ja tuotteisiin, jotta kysyntä ainakin kotimaassa ei aivan romahda!

Jutta pelottelee ja Jyrki kannustaa. Kumman neuvot ovat paremmat, jos ajattelemme kansakuntamme kotimaista kysyntää ja miksi ei ulkomaistakin? ;)
385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vanhanen ja Katainen - tarkoitus oli pitää kansa pimennossa vaaleihin asti.

Äänestä
  • Älä höpise valheita.

    Vanhanen on pätevin puoluejohtaja.

    Äänestä

maa ei saa lamaa aikaiseksi, eikä pysty siltä välttymäänkään, olkoon jodossa ketä tahansa.
Ainoastaan pystytään omilla toimillamme sen vaikutuksia lieventämään.

Mistähän se Urputtaja olisi nuo ilmaipalvelunsa maksanut. Talkoita olisi pitänyt tehdä.

Onneksi ei demareilla ollut enää hallituspaikkaa, muuten oltaisiin oltu kusessa ja pahasti.
Seiväshyppääjä, ja Heinis kun olisivat olleet soheltamassa, niin voi, voi,. Filatoffi työministerinä voi voi.
Kyllä suomakaiset äänestää viisastikkin joskus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


päinvastoin! kirjoitti:

Nyt tarvitaan pelottelun sijasta kannustusta, että jokainen kynnelle kykenevä sijoittaa suomalaiseen työhön ja tuotteisiin, jotta kysyntä ainakin kotimaassa ei aivan romahda!

Jutta pelottelee ja Jyrki kannustaa. Kumman neuvot ovat paremmat, jos ajattelemme kansakuntamme kotimaista kysyntää ja miksi ei ulkomaistakin? ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu