oon ny seurannu mielnkiinnolla keskustelua vesikriisi,nokiareena..ym ym..vanhustenhuoltoa koskevissa asioissa..toinen toistaa kehuu..kattellaan vaalien jälkeen?? köyhät köyhytyy..ja rikkaat rikastuu..näin se vain on..mitä herkkuun tulee..no jokainen voi mietii itse mitä on mieltä!! valtataistelun makua ilmassa.onneksi ei oo loanheitto kovin yleistää eikä niistä kovin(kai) kirjoitella lehtiin.......muistakaa äänestää..
Herkun anteeksipyyntö..lehessä(turhaan)?
uusi asukas nokialta
4504
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ulostulo sillä kirjoituksella. Saa miun äänen.
mennä sen retkuun, saman se tekee joka kerta uudestaan, ensin räyhää ja sitte pyytää lehdessä anteeksi. Mitä hiton väliä tommosella politikolla on!
yksinäinen. Pitää jollakin tavalla nostaa profiilia, kun hyvin tietää, että kommunismi sellaisena aateena kuin nokialaiset ymmärtävät on menneisyyttä. Vanhat kommarit soittavat samaa risaista levyä siihen asti kun uusi kommarisukupolvi kehittyy äänestysikään.
Kyllä kommarin lapsi huomaa jo päiväkodissa, ettei isän pelkällä aatteella saavuteta onnea tässä yhteiskunnassa.
Kehityksen jarruinahan noi on ollut ja häviävät sitä mukaa kun luonto tekee tehtävänsä. Valitettavasti käännytystyö ja järjen puhuminen kommariin ei tehoa.
Kaikkihan me haluamme hyvää, mutta oikeuden mukaisesti; jos teet paljon hommia, saat isomman annoksen puuroa. Niin se menee.