Huomenna on se päivä, jolloin Vuosaaren eli Mogadishun asukkaat rientävät äänestämään kommunisteja ja viherstalinisteja kaupunginvaltuustoon. Jaksaapa itse Mogakin raahautua Hampaattoman ämmän baarista vaaliuurnille, tosin äänestäminen on vaikeaa, sillä häntä ei henkilökuvasta tunne. Mies käyttää nykyään huulipunaa silmissä ja ripsiväriä huulissa ja naamansa on täynnä lävistyksiä
Kommunisteja hän äänestää siksi, että pääsisi pois alimman kerroksen Aurinkolahden läävästään ihmisten ilmoille Kallioon. Mogalle tiedoksi, että eivät kommarit sinua sinne pysty järjestämään, kommarit nimittäin ovat lähiörakentamisen kannalla.
Kommunisteja hän äänestää siksi, että pääsisi pois alimman kerroksen Aurinkolahden läävästään ihmisten ilmoille Kallioon. Mogalle tiedoksi, että eivät kommarit sinua sinne pysty järjestämään, kommarit nimittäin ovat lähiörakentamisen kannalla.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Nim Porvarin takana on taas mies mekossa eli Remontti-rane/hilda, kallion vuokralainen joka rommaa ja esittelee paljaita paikkojaan alueensa alkoholistiporukoissa, hyi Häpeä Rane/hilda, sinä kannat mekkoasi, kyykit ja olet olevinasi porvari, kuitenkin asut alueella jossa laitapuolen kulkijat mellastavat ja viina ja virtsa virtaa.
Onko Hampaattoman ämmän baarissa nettikin?
Mistä mogasta sinä Hilda puhut? miltä se tuntuu se kyykkiminen siellä kalliossa? Mitä vikaa sinussa on?
Asun vuonna 2006 valmistuneessa paritalossa vuosaaren Aurinkolahdessa ja vuosituloni ovat yli sadan tuhannen euron en äänestä kommunistia sen sijaan slummialueella kuten Kalliossa ne jotka äänestävät, äänestävät kommunisteja, mutta kalliossahan on paljon alkolisteja ja huumeiden käyttäjiä ja he eivät taida kyetä äänestämään ollenkaan.
Eiköhän täällä taas kaikki valkoihoiset äänestä perinteisesti perus suomalaisia
Kommareiden lisäksi äänestetään tietysti myös persuja. Harmittaahan se, kun lapset eivät saa viettää edes joulujuhlaa koulussaan.
hiton hyvä mutta kun aurinkolahteen ei ole kaavoitettu paritalo tontteja
"Asun vuonna 2006 valmistuneessa paritalossa vuosaaren Aurinkolahdessa"
Tarkistuta pääsi ennen kuin huutelet asioita, joita et tiedä. Kannattaa vilkaista niitä paritaloja mm. maustepihan korttelista.