Halme komediassa nimeltä Ponterosa tänään 22.10 Sub-tv:ssä. Kevyttä komediaa luvassa, heh..
Halme komediassa: "Ponterosa"
sub-tv klo 21
2212
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mahtava roolisuoritus,kyllä kelpas katella.Jo 30s riitti.
Itsekin odotin kovasti näkeväni Ponterosan. Kiinnostukseni heräsi kuullessani ketä julkisuuden henkilöitä elokuvassa "näyttelee".
Elokuva oli mielestäni aivan surkea. Voiko kökömpää puuhastelua olla! Pidän kyllä suomalaissta elokuvasta, mutta tämä oli täyttä tuubaa. Yritin virittää itseni ns. Bad Taste- taajuudelle, siinä kuitenkaan onnistumatta. SubTv:llä oli vielä oma osuutensa elokuvanautinnossa.
Kaikesta huolimatta roolisuoritukset olivat loistavia! Näyttelemisestä ei tietenkään voi näitten persoonien kohdalla puhua. Hehän olivat kaikki ihan omia itsejään (vrt julkisuuskuva).
Voiko enää osuvampia henkilövalintoja olla.
Suurella mielenkiinnolla seurasin HärkäHalmeen suunsoittoa ja pullistelua. Ihan samaa touhua valkokankaan ulkopuolellakin. Tai entäpä MissOlvi valittamassa kusihätäänsä, ja vieläpä Tampereen kiälellä! Ja entäpä Karita? Sama hajuton ja mauton, niin asiallinen ja hillitty.
Kommentoikaa