väkivallan kiistattomia kuninkaita Porissa ja varsinkin kaupungin hommissa!
Miksi se on näin?
Miksi se on näin?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Olen samaa mieltä. Jos ei kuulu demari/vasemmistoliittoleiriin, joutuu armottoman kiusaamisen ja syrjinnän kohteeksi.
Kaupunkiorganisaatio on vasemmiston dikktatuuria.
Ammattiliitto ja puolue tekevät työntekijästä pätevän ja hyväksytyn, Porin kaupungin palveluksessa.
Jos olet tullut maalta, sinua EPÄILLÄÄN kepulaiseksi. Se on pahin mahdollinen etninen tausta.
Vasemmistolaiset ja ay-aktiivit ovat kaikista huonoimpia ja laiskimpia työntekijöitä, ammattitaitonsa menettäneitä luusereita, joiden ainut työssäkäynnin motiivi on toisten työnteon estäminen ja toisten kyttääminen.
Kirjoitettu! Palkasta vingutaan vaikkei tehdä kun pakolliset. Nekin pitkin hampain ja auta armias vaikka kuinka tärkeä homma on kesken niin kahvitauot pidetään ajallaan...
Meidän sovhoosin prikaatissa porin kaupunkin teknisellä puolella on suurin työnteon estäjä kaupunkinvaltuutettu.
kahvilla ollaan piiiiiitkääään, tunti vähintään.
Veronmaksajat haluaa tätä kun äänestävät vasemmistosissejä.
Kolhoosimme johtajakin on vasemmistosissi eikä puutu täydelliseen saamattomuuteen koska omia ei purra käteen. vasemmiston ideolokiaan kuuluu vihata oikeasti työstään kiinnostuneita ammatillisella otteella työhönsä suhtautuvia ammattimiehiä.
Eikö yhtään porilaista naista osaa ajaa niitä kaupungin tai seurakunnan isoaja koneita kun aina joku äijä makaa monen kymmenen tonnin koneen päällä ja naiset haravoivat sikana ja työntävät raskaita rutiseviä kärryjä?
Korjatkaa nyt äijät edes ne naisien rattaat.
Lisäksi nämä äijät pitävät hiukan liian monta ja liian pitkää taukoa. Olen ahkera tarkkailija myös tästä eteenpäin.
Työsuojeluvaltuutetut ovat vasemmisto-ammattiyhdistyksen tarpeisiin rakennettuja järjestelmiä, joilla näennäisesti saadaan vain kasvatettua turhaa byrokratiaa. Se ei oikeasti ja tasapuolisesti palvele tarkoitustaan.
Vain sd-vas-liittoaktivistit, siis nämä suurimmat kiusaajat, saavat sieltä tukea joukkokiusaamiselleen.
Työsuojelu ei tue yksittäistä typaikkakiusattua, koska kiusaajajoukon "täytyy olla oikeassa, kun heitä on enemmistö".
Todella ikävää kuinka Porin kaupunki sallii vasemmistotarkkislaisten työläisen irvikuvien tuhota työstä vielä kiinnostuneet vähemmistönä olevat ammatti-ihmiset.
Porilainen vallanhaluinen poliittinen takanapuukotuskulttuuri heijastuu samanlaisena alimpaan työntekijätasoon. Vain viidakonlait toimivat.
Turha puhua "kiusaamisen kitkemisestä". Se on vain virallinen juhlapuheklisee eikä sitä yritetäkään toteuttaa käytännössä.
Kiusaajat ja heidän joukkionsa toivovat vain, että kiusatulle tapahtuisi jotain pahaa, joka poistaisi hänet elävien kirjoista, että saataisiin taas uusi uhri kivitettäväksi.