Vuokra nousee

Posti toi kirjeen, jossa ilmoitettiin, että vuokra nousee vuoden alussa yli 5%. Syyksi vuokran nousulle oli lueteltu pitkä rivi Kokoomuksen saavutuksia hallituksessa.
583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

sillä vuokran nousut ei liity mitenkään puoluepoliitiikkaan. Tuo 5% nousu oli sitäpaitti pieni. Mulla nousi 10%, eikä itketä yhtään. Kokoomus ei sun vuokrias nostata, vaan perussuomalaiset.

Äänestä
  • keksitty? Valehtelet.

    Äänestä

  • tuo oli sitten kirjoitti:

    keksitty? Valehtelet.

    tehny liikaa talkoita, vaivaa unenpuute ja kalkkeituneisuus, mutta uskoohan jotkut ylösnousemukseenkin. Siihen ei tarvi omaa ajattelukykyä

    Äänestä

  • LOL

    Äänestä

  • hahhahhaaaa kirjoitti:

    LOL

    ja työnnä pääsi pensaaseen. Silloin olet turvassa Kokoomuksen kurjistamiselta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiitos Kokoomuksen kirjoitti:

Posti toi kirjeen, jossa ilmoitettiin, että vuokra nousee vuoden alussa yli 5%. Syyksi vuokran nousulle oli lueteltu pitkä rivi Kokoomuksen saavutuksia hallituksessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu