härän toimintatavat

huomentaa

mistä ihmeestä voit huomata onko herra härkä sinusta oikeasti aidosti kiinnostunut? saa esittää monia eri tapoja.
Jos härkää taas ei kiinnosta sinä seurustelumielessä vaan vain kaverimielessä,miten hän näyttää sen?
leikkiikö härkä tai pelaako härkä tunteillasi jos hän tietää että sinä olet kiinnostunut muttä hän itse ei ole? eli siis mistä voi alkaa tajuta ettei hän ole tosissaan kanssasi?

6

2510

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oli mulla tällainen

      kun oli aluksi kiinnostunut niin kirjoitteli ja kyseli kuulumisia, kun olin varalla ei kirjoitellut usein ja kyseli joskus sellaisia asioita joista ei ollut minkäänlaista puhetta silloin tiesin että härällä oli toinen nainen, lue tarkkaan mitä härkämies kirjoittaa, rivien välistä voi lukea paljon, itse en enää pitkään aikaan ollut kiinnostunut härkämiehestä enää sen jälkeen kun sain hänet kiinni toisesta naisesta, aina kyllä vannoi ettei ole muita, siinä nähdään miten härkämieheen voi luottaa.

    • Härän vaimo

      Härkämies on hidas. Testaa pitkään. On välillä töykeä ja kohta taas yli ihana ystävällinen kohtelias mies. Ja kohta taas kuin kauhein sarvipää. Härkä siis testaa. Varmistelee, että oletko sinä tosissasi ja luovutatko helposti..liian helposti.
      Minä tekisin näin: Siirry pikkuisen takaviistoon. Ota päivän tai pari etäisyyttä äläkä puhu henkeviä. älä puhu tunteista äläkä missään nimessä ahdista kysymällä jatkuvasti mitä hän tuntee sinua kohtaan tms. Ole pikkuisen kylmä häntä kohtaan. Jos härkäsi on tosissaan kanssasi, hänellä tulee hätä ja hän kyllä silloin tulee luoksesi. Jos ei tule, silloin tiedät ettei ole tosissaan. Jos on tosissaan kanssasi, ei todellakaan halua sinua menettää. Nyt siis ole vähän etäinen, kylmä ja tyly.
      Mieheni testasi minua monta vuotta. Sekopäisen jojottelun aloitimme 1996 ja vasta 2001 sain kihlasormuksen sormeeni. Nyt olemme olleet kohta 7 v naimisissa ja 12 v yhdessä. Ja edelleen voin sanoa, että IHANA MIES. Kannatti sinnitellä=)

      • paaajatsoo

        eli siis testailee,hmm.. mä oinaana taisin luovuttaa heti! no mut katotaan ottaako vielä yhteyksiä. vai antaako olla??


      • kokennut
        paaajatsoo kirjoitti:

        eli siis testailee,hmm.. mä oinaana taisin luovuttaa heti! no mut katotaan ottaako vielä yhteyksiä. vai antaako olla??

        vihjappa härälle että rahaa on tulossa enemmänkin niin vot alko lyyti kirjottamaan olet mailman ihanin


      • tai väärässä

        Töykeä ja yli ihana ystävällinen kohtelias mies,vähän särähti korvissa, miten voit hyväksyä tämmöisen käytöksen,minä näkisin jo punaista.En tiedä ikäkö tässä tekee kepposia, mutta toisenkin käyttäytymisellä on oltava joku tolkku .En missään nimessä arvostele, kiva vain lukea meidän poikkeavat luonteemme .Minä olen ainakin tullut hyvässä mielessä itsekäs--


    • Lappapuuro

      Itse härkäna tuossa samassa tilanteessa, toisinpäin. Jos härkää kiinnostaa niin se todella näkyy, jos ei muutakun kaverina niin saattaa näyttää siltä kuin se käyttäisi kaverutta hyväkseen mikä ei pidä paikkaansa! Se vaan näyttää siltä.. Toinen, jos härkä hermostuu sinusta pieniltä tuntuvista asioista niin on kiinnostunut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      1718
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      127
      1462
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      93
      1326
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      62
      1173
    5. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      10
      1058
    6. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1029
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      216
      848
    8. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      773
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      122
      763
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      728
    Aihe