Teit sen !!
Ei ollut Valtosta sinulle kilpailijaa!!
Jarpasta se uuden Kouvolan Puheenjohtaja!!
TV: Kysy M....lta =)
Ei ollut Valtosta sinulle kilpailijaa!!
Jarpasta se uuden Kouvolan Puheenjohtaja!!
TV: Kysy M....lta =)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
toivottelee ex-voikkaalainen!
Onnittelut!
Suuret kiitokset kaikille meitä Perussuomalaisia äänestäneille!
Tulos yllätti täydellisesti. Noin kovaa tulosta en odottanut.
Kiitos kuuluu myös meidän ehdokkaillemme. Kovaa ja innokasta työtä jaksettiin tehdä loppuun asti. Ilman sitä työtä, ei tulos olisi ollut noin hyvä.
Kukaan ei tee yksin mitään, vain porukalla pärjää. Se tuli todistetuksi näissä vaaleissa.
t.Jari Lindström(ps.)
Mitä hell? sua mä äänestin enkä mitään puoluetta!
ottaa vaan mun ääneni omaan ansioonsa eikä rupea yhtään nöyristelemään ja puolueen varjoon piiloutumaan. pane hommat haisemaan valtuustossa
multa on sulle mandaatti ja onhan niitä "muutamalta" muultakin...
Isot onnitelut sinulle. Arvasin ja sanoin että menet heittämälä läpi. No tulihan siinä yhdessä vaiheessa hiukan jännitystä kesken äänten laskennan. Mutta sitte tuli se hetkessä heittämällä ohi.
Pakko myöntää että itse olen aika vahva demari. Ja sinäkin varmasti tiedostat että läpimenollesi on paljon Soinin työn tuloksista ollut apua. Se ei kuitenkaan mitenkään vähennä sitä, että olet nyt kansanedustaja.
Turha meidän kaikkien on kuitenkaan mitään aivan suuria odottaa. Politiikassa ja päätöksissä kun kuitenkin tulee vastaan tietyt rajat, vaikka tahtoa olisi.
Mutta ei nyt ainakaan heti tehdä suuria paineita sinulle Jari, eikä muutenkaan Perussuomalaisille.
ONNNEA Kansanedustajalle. T: Sinulle tuntematon Kuusanniemeläinen.
et pelle osannut oikein kirjoittaa.
Suureeeeeeeeeet onnittelut Jarilleeeeeeeeeeeee,,,
Mintussa puhutaan;)
"Ei ollut Valtosta sinulle kilpailijaa!! "
Että tuollaista asiantuntemusta?
Onnea kuitenkin Jarille!
Juu kaikenlaisia, ne sinne ihmiset äänestää!!
Kyllä nyt on asioiden hoito niin huonoissa kantimissa että kannattaa varman muuttaa ulkomaille.
Siellä ei mäellä montaa kertaa suu aukea, ja meidän kulmakunnan asiat senkun huononee.
Hykkälän linja jatkuu,saisko ikkunan auki ku on nii kuuma,tai kiinni ku vetää.
Siinäpä ne tärkeimmät.
Kyllä Raimo Lainekin on aika hiljainen kaveri. Ei ihan pärjää Timo Soinille.
Persut tulevat pitämään äänen avauksen harjoituksia eduskuntatyön alettua. Näin Iltasanomissa kirjoitettiin. Kuuluu kansanedustajan lyhyeen oppimäärään.
Kouvolastahan tuli kertalaakilla Persulandian pääkaupunki. Jota johdetaan Savitaipaleelta käsin yleisönosaston Kouvolaa mollaavilla kirjoituksilla.
No onneksi Sari sai sentään pidettyä paikansa eduskunnassa.
Harmi että kristillisten ehdokkaista pääsi läpi henkilö, jonka mielipiteet ovat aivan kuin vihreillä. Se on Kymen kristillisille suuri haitta, voi olla jopa tuhon alku.
Bilderberg-desantti Paavo Lipponen tuhosi SDP:n soluttautumalla puolueeseen.
Onko Palm vihreiden asialla?
Et taida tuntea Palmia etkä myöskään vihreiden linjauksia.
Palm on pakkoruotsittaja.
tulee mustilaisille ja värivikasille kovat ajat ku persut pääsi valtaan..........
Ahlgrenin, pap.mies, kirja kertoo 5 v sitten tapahtuneesta Voikkaan paperitehtaan lopetuksesta.
Tietääkö perussuomalaiset kansanedustajat, että onko lisää tulossa ?
taisi muuten olla tuo joka oli kirjoittaja,eikä sitä ihan henkilöstöpäälliköksi taida paperimies päästä....mutta hyvä kirja kuitenkin.
Artohan se on. Teknikko koulutukseltaan. Ihan fiksu kaveri. Tiedoksi vaan, jos näille palstoille asiaakin saa sanoa