hyvä Vanhanen

Olen seurannut kunnallisvaaleja eri medioissa.
Olen sitä mieltä, että juuri Teissä on todellista valtiomiesainesta.
Ei siis aihetta antaa periksi!
5324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

aika Vanhasen väistyä.

Äänestä

...nukkui ruususen unta.

Äänestä

Tässä on nyt neljät vaalit peräjälkeen hävinnyt "valtiomiesaines". Samaan pääsi kyllä jo vähän ennen eräs "Euroopan kuninkaaksi" halunnut Paavali Suuri Tennistossunen.

Ei oikein onnistunut, mutta panssaroitu Mersu piti hommata valtion piikkiin - siihen se sitten jäi. Koskaan sitä ei kuitenkaan mihinkään käytetty, ellei Paavalin koeajoihin ilman kortia. Viimein eduskunnan piti antaa se Supolle valtiovierailujen varalle :)))

Äänestä

Ellei asianomainen itse huomaa erota. Mutta ei Suomessa. ein niikuin ei aampumistapaustenkaan yhteydessä. Herrat ja narrit istuu palleillaan kuin tappi.

Äänestä
  • Kannatetaan jo Mattia yli puoluerajojen, hieno mies.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tarkkailija, kunnallisvaalit kirjoitti:

Olen seurannut kunnallisvaaleja eri medioissa.
Olen sitä mieltä, että juuri Teissä on todellista valtiomiesainesta.
Ei siis aihetta antaa periksi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu