Kepun kannatus romahti

edellisistä
vaaleista eli 255 ääntä hävisi 2226:sta.
Jos sama tahti jatkuu, niin 10 vuoden kuluttua ei ole kuin haiseva tunkio
jäljellä.
Vasurien kannatus kasvoi yli 18% eli 72 ääntä lisää 390 ääneen.
2181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vielä
valtuustopaikkojen vähenemisenä näykkään.

Äänestä
  • kepua kovasti alaspäin.
    Tuskimpa
    nuo valitut pystyy suuntaa muuttamaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


yli 11 % kirjoitti:

edellisistä
vaaleista eli 255 ääntä hävisi 2226:sta.
Jos sama tahti jatkuu, niin 10 vuoden kuluttua ei ole kuin haiseva tunkio
jäljellä.
Vasurien kannatus kasvoi yli 18% eli 72 ääntä lisää 390 ääneen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu