Hieman ihmetyttää Ranskansarjan

pelit monivedossa.

Miten ne osaa tehdä maaleja aina silloin kun on peli monivedossa, millonkohan viimeks on pelattu esim. 1-1,1-0,0-1,0-0,2-1,1-2? Sen sijaan tulee mitä ihmeellisimpiä tuloksia, nyt viimeks Marseille - PSG 2-4 mitä vittua? Muistan tämän kyseisen ottelun ennenkin monivedossa ja silloin itse pelasin PSG yllätystä, mutta tais Marseille voittaa sen jotain. Tuntuu muuten et just tämä Marseille pelaa näitä runsasmaalisia otteluita, 0-0 ei tule kysymykseen eikä 1-1.

Kaudet euroopassa on alkanut runsasmaalisina, ainakin Saksassa missä mätetään aivan järjettömästi maaleja, sit on myös Espanjassa ja nykyään Italiassakin ollaan pelattu muuta kuin tasureita. Monari ei näytä olevan enää taidosta kiinni, kannattaa käyttää mielikuvitusta tuloksia laitettaessa. Saatais ilmasto lämpenemään niin rupee maalitkin vähenee :) 40 asteen helteissä ei pahemmin jakseta juosta päästä päähän, paikkoja ei tuu siten liukuhihnalta :)

3

613

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • A.Kone

      1. AIK - Örebro SK
      Koti: 1
      Vieras: 2
      2. GIF Sundsvall - IFK Norrköp
      Koti: 0
      Vieras: 2
      3. Ljungskile - Malmö FF
      Koti: 2
      Vieras: 0

    • monarit ammattilaisille...

      Jep. Maalimäärät on kasvanu niin että viimeisten 50 kolmen kohteen monarin maalikeskiarvo hipoo 9 maalia, kun vielä vuosi sitten oltiin niukasti yli 8.

      Veikkaus hakee tietoisesti (?) isoja ammattilaisporukoita tyydyttäviä, suuria kertoimia tuottavia pelikohteita.
      Kolmen kohteen fudismonarit on jo pari tuntia ennen sulkeutumista pelattu niin "tukkoon", ettei siellä tavallisen pelurin 1-2 riveillä ole mitään jakoo..

      Ite oon miettinyt siirtymistä vain lätkäkohteiden pelaamiseen, niissä kun tulee nykyisin vähemmän maaleja ;)

      Rahaa, tilastomatematiikkaa, rahaa ja joskus ripaus onneakin. Niillä rivit nykyisin kiinni saa. Toisin oli vielä vuosi, pari sitten...

      • taitaa olla

        "Ite oon miettinyt siirtymistä vain lätkäkohteiden pelaamiseen, niissä kun tulee nykyisin vähemmän maaleja ;) "

        Viime yön NHL-tulokset, joista alla olevat "sattuivat" olemaan myös mv1 kohteina pistävät harkitsemaan ihan samaa -> 3 matsia, yht. 7 maalia!

        MONIVETO 1
        NY Rangers- NY Islande 1-2
        Los Angele- Anaheim 0-0
        San Jose - Minnesota 3-1

        Kerroin 210078,70


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      115
      2403
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      37
      1453
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      641
      995
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      983
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      962
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      97
      878
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      700
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      696
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      686
    Aihe