Edelliset 13 ottelua

23 pistettä!

KalPan edelliset 13 ottelua

Pelicans-KalPa 3-2 ja. (1p)
KalPa-Ilves 2-1 (3p)
Blues-KalPa 4-3 ja. (1p)
KalPa-HPK 3-4 ja. (1p)
SaiPa-KalPa 3-2 ja. (1p)
KalPa-Jokerit 2-3 (0p)
KalPa-Lukko 3-4 (0p)
Ässät-KalPa 1-3 (3p)
HIFK-KalPa 4-3 ja. (1p)
KalPa-HPK 4-1 (3p)
KalPa-SaiPa 3-2 (3p)
TPS-KalPa 0-1 (3p)
KalPa-Tappara 3-1 (3p)

edellisistä 13:sta ottelua 6-5-2 maalit 32-30. Vain kaksi kertaa KalPa jäänyt pisteittä ja vieraissa KalPa saanut pisteitä koko kaudella kaikkialta muualta paitsi ei Tampereelta aivan kauden alussa.

2

391

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • edelliset 14 ottelua

      7-5-2 maalit 35-30 ja 26 pistettä.

    • Lisää pinnoja

      Ja tuon lisäksi nuo loputkin matsit olisivat olleet täysin KalPan voitettavissa ilman turhanpäiväisiä mokia, ja ennenkaikkea toimivalla ylivoimapelillä. Jos ylivoimapeli alkaisi toimia, alkaisi maalejakin tulla tuon 2-3 maalin per ottelu sijaan 4-5 maalia per ottelu. Eikö tuota ylivoimaa kannattaisi nyt pikkuhiljaa lähteä kokeilemaan yhdellä pakilla ja neljällä hyökkääjällä, vai liekkö Virta tuota jo kokeillut.

      Paljon on viime kaudesta mennyt KalPa eteenpäin. Tuo maalin tappioiden / jatkoaikatappioiden putki toi vaan mieleen viime syksyn maalin tappiot... No, nyt on pinnoja aika reippaasti enemmän. Sarja on kylläkin niin tasainen, että muutaman ottelun tappioputkella heilahtaa sijoituksissa 10. huonommalle puolelle aika nopsaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      200
      4363
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      100
      2902
    3. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      21
      2845
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      92
      2654
    5. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      152
      2347
    6. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      57
      2295
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      33
      2107
    8. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      20
      2072
    9. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      137
      2001
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      87
      1999
    Aihe