Eli otsikossahan tuo jo tulikin: olisiko kellään antaa vinkkiä hyvästä ja kohtuuhintaisesta kehystämöstä Turku - Raisio - Naantali -akselilla?
Hyvä ja kohtuuhintainen kehystämö, Turun seutu?
9
12151
Vastaukset
- suosittelen
Itäisen Pitkäkadun kehystämö on hyvä ja edullinen. Löytyy Kaskenkadun ja It.Pitkäkadun risteyksestä. Sieltä saa myös perustaidetarvikkeita kohtuuhintaan.
- markkujuhani
Galleria Kehyskulma Raisiossa Tornikatu 15.
www.kehyskulma.net- myyntipäällikkö
Galleria Kehyskulma on muuttanut. Liike sijaitsee edelleen Raision keskustassa ja on S-Marketin kauppakäytävällä. Osoite on Kauppakuja 2.
- Turkulainen83
Nelilehti Nuppulantiellä on melko jees! Kannattaa kokeilla.
- Nelilehteen pettynyt
En voi todellakaan suositella Nelilehteä. Saimme mielestämme virheellisen tavaran, jota ei asiasta reklamoidessamme suostuttu korjaamaan. Asiakaspalvelu oli todella töykeää ja välinpitämätöntä. Reklamaatioon suhtauduttiin vihamielisesti.
Kokemus oli erittäin hämmentävä ja epämiellyttävä. Liikkeen edustaja ilmoitti vastauksena kirjalliseen reklamaatioon, että häntä ei kiinnosta pätkääkään. - Luontokuvaaja72
Nelilehteen pettynyt kirjoitti:
En voi todellakaan suositella Nelilehteä. Saimme mielestämme virheellisen tavaran, jota ei asiasta reklamoidessamme suostuttu korjaamaan. Asiakaspalvelu oli todella töykeää ja välinpitämätöntä. Reklamaatioon suhtauduttiin vihamielisesti.
Kokemus oli erittäin hämmentävä ja epämiellyttävä. Liikkeen edustaja ilmoitti vastauksena kirjalliseen reklamaatioon, että häntä ei kiinnosta pätkääkään.Vastaava kokemus minullakin! Kun otin asian puheeksi työpaikalla, kuulin, että muillakin on vastaavia kokemuksia. Nelilehti on näköjään erikoistunut huonoon asiakaspalveluun.
- onon
Luontokuvaaja72 kirjoitti:
Vastaava kokemus minullakin! Kun otin asian puheeksi työpaikalla, kuulin, että muillakin on vastaavia kokemuksia. Nelilehti on näköjään erikoistunut huonoon asiakaspalveluun.
koskaan en nelilehdessä ole asioinut, mutta minullekin on kerrottu, että älä missään nimessä mene sinne.
- S-h
Olisinpa lukenut tämän ketjun ennen kun vein vedoksia paspistettavaksi. Pyysin kahteen grafiikan vedokseen tavalliset kehyskartongit (Vedosmerkinnät näkyy) ja yhteen numeroituun ja signeerattuun tulosteeseen sellaiset, jotka peittävät vedosmerkinnät. Pyysin myös että tulosteen paspikset saisi seuraavaksi päiväksi, grafiikan vedoksilla ei olisi kiirettä. Seuraavana päivänä haen työt, ja kaikki kehyskartongit on leikattu, mutta aivan päin persettä. Kehystäjä ei noudattanut pyyntöäni tulosteen kanssa, vaan jätti pyynnöstäni huolimatta vedosmerkinnät näkyville, koska "se nyt vain kuuluu tehdä niin". Grafiikan vedosten paspiksissa näkyy epätasaista leikkuujälkeä. Lisäksi oli mielestäni vielä aika kallis.
Valitukseen suhtauduttiin välinpitämättömästi. En suosittele Nelilehteä ollenkaan. - EKT
Minulla on taas puoli vuotta sitten ihan hyvä kokemus Kehystämö Nelilehdestä. Kaikki mitä sovittiin myös hoidettiin ja työ oli todella siistiä. Palvelu asiallista-
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986478KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3606024Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602953Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521092404Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082075- 1251784
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191653Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811320- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331208