Kerran suhteesta yhtäkkiä lähdettyään, palaako vaaka enää koskaan takaisin? Vaaka kertoi minulle kokeneensa tietyn rajan tulleen vastaan ja silloin hän yhtäkkiä onkin sitten jo poissa. Miten on? Mitä tällä haetaan, välimatkaako vai ihan lopullista poistumista? Vastaa edelleen yhteydenottoihin eikä sano kyllää tai eitä tiedusteluihin yhteenpaluuhaluista. Vastauksena "ei sitä voi koskaan tietää.." Mieleeni juolahtaa vaakalaisen vapaudenkaipuu ja mahdollisuus päästä kirmailemaan aidan toiselle puolellekin, tässä alkuperäistä varalla kenties pitäen...
Vaakalaisten
8
1339
Vastaukset
- vaaka n
Vaaka ei halua pahoittaa toisen mieltä ja siksi sanoo, että ei sitä koskaan tiedä. Me ollaan niin sydämellisiä eikä ajatella itseämme vaan aina elämme toisen toiveiden mukaan. Kyllä vaaka voi palata takasiin suhteeseen tai sitten ei. Valitseminen kahden välillä ei ole helppoa eikä varsinkaan ihmisten kesken. Mehän vaakaihmiset ollaan kovasti vieraisiin menevää sorttia ja meitä onkin paljon katutyttöinä.
- ei halua
pahoittaa toisen mieltä ja siksi sanoo, että ei sitä koskaan tiedä.
= Vaaka haluaa itse päästä mahdollisimman helpolla pahoitettuaan toisen mielen.
Me ollaan niin sydämellisiä eikä ajatella itseämme vaan aina elämme toisen toiveiden mukaan.
=Vaaka ajattelee itseään ja haluaa antaa toiselle väärän mielikuvan itsestään
Kyllä vaaka voi palata takasiin suhteeseen tai sitten ei.
= Jos uusi suhde menee puihin eikä seuraava ole vielä alkanut vaaka saattaa palata lähtöpisteeseen. - diplomatiaksi
ei halua kirjoitti:
pahoittaa toisen mieltä ja siksi sanoo, että ei sitä koskaan tiedä.
= Vaaka haluaa itse päästä mahdollisimman helpolla pahoitettuaan toisen mielen.
Me ollaan niin sydämellisiä eikä ajatella itseämme vaan aina elämme toisen toiveiden mukaan.
=Vaaka ajattelee itseään ja haluaa antaa toiselle väärän mielikuvan itsestään
Kyllä vaaka voi palata takasiin suhteeseen tai sitten ei.
= Jos uusi suhde menee puihin eikä seuraava ole vielä alkanut vaaka saattaa palata lähtöpisteeseen.kyvyttömyyttään ottaa oikeasti kantaa asioihin. Vaaka pakenee paikalta, ettei joutuisi kohtaamaan itseään, muita ja vaikeita tilanteita.
- joo....
diplomatiaksi kirjoitti:
kyvyttömyyttään ottaa oikeasti kantaa asioihin. Vaaka pakenee paikalta, ettei joutuisi kohtaamaan itseään, muita ja vaikeita tilanteita.
En ota kantaa entisiin suhtautumisiin, tässä kysymys uudesta jutusta.
Vaaka ei näköjään kykene ottamaan kantaa, tahi edes vastaamaan esitettyyn kysymykseen.Pakeni paikalta, kun säikähti, että tämä tyttö vähintään raiskaa, kun treffeille pyytää. Ensin vilauttelee vihreää kiinnostuksesta... Ja vaa´atko eivät muka halua loukata ketään? Loukkasi aika pahasti, kun näin teki! Aika veemäinen oli tämä ainakin, ja olevinaan pitäisi olla sivistystäkin, ainakin ammattinsa puolesta.... että se siitä! - try
diplomatiaksi kirjoitti:
kyvyttömyyttään ottaa oikeasti kantaa asioihin. Vaaka pakenee paikalta, ettei joutuisi kohtaamaan itseään, muita ja vaikeita tilanteita.
Mnusta Vaakana oleminen on todella raskasta ja ärsyttävää! Oot niinku hukassa koko elämäs.. niin musta tuntuu.. Vaaka-Nainen.
- kokeilee...
kaikenlaisia vaihtoehtoja. Onko vaan niin, ettei ole tosissaan kenenkään kanssa?
- omasta puolestani
... Vanha suola ei janota. Ei ikinä. Se mikä on loppu on loppu. Muistan kerran minullekin tulleen tuon "rajan" vastaan. Kundi kertoi päättäneensä kihlajaispäivän.
-Tuli vain mieleen, että olitko "vähän" ahdistava?- oikeassa...
taisin ahdistaa tämän henkilön aivan totaalisesti. En jättänyt vaihtoehtoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1742517Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from562060Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276601981- 1041977
Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen321966Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la621297- 1221146
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei201003- 55948
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘110887